D harfi ile iç mekan bitkileri. B, B, G harfleri için bitkiler 61 18.02.2019, 21:35

"D" harfi ile iç mekan bitkileri. "B", "B", "G" harfleri için bitkiler

İç mekan bitkileri çeşitleri varayarlayın. Tür, sınıf ve gruplara göre ayırt edilebilirler. Çeşitli bilimsel referans kitaplarında bitkiler öncelikle botanik temelde sınıflandırılmaktadır. Sokaktaki sıradan insanlara yönelik olağan literatürde genellikle isimlere göre sınıflandırılırlar. Bu yazıda, "D", "B", "B" ve "G" harfleriyle hangi popüler houseplant'ların kullanılabileceğini ele alacağız.

Ev çiçekleri "D"

En popüler oda "D" harfindebitkiler Diffenbachia ve Dracaena'dır. Birincisi etli sapı ve geniş alacalı yaprakları olan çok büyük bir bitkidir. Adı, Viyana İmparatorluk Botanik Bahçesi Josef Dieffenbach'ın Avusturyalı bahçıvanının şerefine kapalı bir bitkine verildi.

d harfi ile houseplants

Bu çiçek öncelikle popüleryüksek büyüme oranı için. Hemen hemen her hafta diffenbachia üzerinde yeni bir sayfa ortaya çıkıyor. Bakıma gelince, bu tesis oldukça talepkardır - soğumaya, taslaklara ve toprağın kurumasına tahammül etmez. Dekoratif değer öncelikle diffenbachia'nın benekli yapraklarıdır. Bununla birlikte, ilkbaharda ortaya çıkan uzun çiçek salkımları oldukça çekicidir. Yani, hangi houseplantın "D" harfi ile başladığını merak etmek ve aynı zamanda bir apartman dairesinde konaklama için bir aday olarak dikkat etmeyi hakediyor, kesinlikle dienenbachia'ya dikkat etmekte fayda var.

Dracaena şimdiye kadar herkes büyüdü, muhtemelendeneyimli bir amatör çiçekçi. Öncelikle iddiasızlığı için takdir edilmektedir. Bu bitkinin çiçekleri çok hoş kokuyor. Dekoratif özelliklere gelince, Dracaena'yı ayıran ana avantaj, parlak parlak parlaklığa sahip uzun parlak yeşil yapraklarıdır. Tabii ki, "D" harfi (davallia, derehn, vb.) Ile diğer popüler houseplants vardır. Ama bu ikisi hala en yaygın olanı.

"B" harfi üzerindeki çiçekler

Birçok acemi çiçek yetiştiricileri ilgileniyorAyrıca, "B", "B", "D" harfleri üzerinde houseplants vardır. Daha önce de belirtildiği gibi "D" nin en popüler olanları Drazen ve diffenbachia'dır. "B" ye gelince, öncelikle bir brigami ve begonya. İkincisi, muhteşem yaprakları ve çiçekleri ile çok iddiasız bir bitkidir. Ayrıca, üreme kolaylığı için iç mekan bitkilerinin sevgilileri tarafından begonya takdir edilmektedir.

Brigamy, etli bitki grubuna aittiraile zili. Başlıca ayırt edici özelliği, şişeyi andıran bir biçim olan etli bir gövdedir. Yuvarlak yaprakları üst kısmında büyür, böylece çiçek bir avuç gibi olur.

d harf b ev bitkileri

"B" için çiçekler

En popüler oda hangileri"D" harfi ile bitkiler tespit ettik. Sonra, çiçeklerin en çok "B" için dairelerde yetiştirildiğini görelim. En popüler olan, Washington Robusta. Sadece iç mekan çiçekleri sevenler büyütün. Genellikle Washington, ofisler, salonlar, kafeler ve dükkanlarda görülebilir. Bu, küvetlerde yetişen çok uzun bir bitkidir. Yaprakları palmiye ağaçlarına çok benzer ve 120 cm uzunluğa ulaşabilir.

Bir başka popüler kapalı çiçek mektubu ile"V" Vriesia'dır. Bu epifitik bitki, kavisli bir kenarı olan uzun yaprakların çok çekici, parlak yeşil bir rozetine sahiptir. Geniş sivri çiçeklenme, kalınlaşma, çok sıradışı görünüyor. "D" ve "B" harfi ile yukarıda belirtilen ev bitkileri gibi, Vriesia herhangi bir dairenin gerçek bir dekorasyon haline gelebilir.

Hangi houseplant d harfi ile başlar

"G" harfi üzerindeki çiçekler

Tanınmış sardunyalara ek olarak, popüler"G" üzerindeki bitkiler hemanthus ve bakteri vardır. İlkinin çiçeklenme bir devedikeni çiçeği gibi, ama farklı tonları olabilir ve oldukça etkileyici görünüyor. Bir hemanthus yaprakları, oval formun güzel bir rozetini oluşturur. Bu bitki ılımlı sulama gerektirir ve diğer birçok kapalı çiçek gibi, doğrudan güneş ışığını tolere etmez.

Gasteria cins succulents aittir. Latince, adı bir "pot-göbekli gemi" gibi geliyor. Bu bitkinin ana ayırt edici özelliği, genellikle beyaz lekeler ve şeritler ile kaplı çok sayıda etli yapraktır.

d harfi içinde ev bitkileri

Umuyoruz ki, yeterince detaylı"B", "G", "D" ve "B" harfleriyle ev bitkilerinin bulunduğu makalenin ana sorusunu yanıtladı. Yukarıdaki tüm çeşitler, elbette, çiçekçiliğin başlangıcında etkili ve kayda değerdir. Gasteria, Begonia, Vriesia ya da bağımsız yetiştirme için diğer bazı çiçekler, tabii ki, iç mekan bitkilerinin sevgilisinin kişisel bir meselesi.Related news

 • Partenokarpik salatalık çeşitleri: özellikleri ve özellikleri
 • Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak tiyatro sahnesinde buluşuyor
 • ÇİKOLATALI TOPLAR – BAYRAMDA İKRAMLIK –

 • D harfi ile iç mekan bitkileri. B, B, G harfleri için bitkiler 26

  D harfi ile iç mekan bitkileri. B, B, G harfleri için bitkiler


  D harfi ile iç mekan bitkileri. B, B, G harfleri için bitkiler 75

  D harfi ile iç mekan bitkileri. B, B, G harfleri için bitkiler 76

  D harfi ile iç mekan bitkileri. B, B, G harfleri için bitkiler 43

  D harfi ile iç mekan bitkileri. B, B, G harfleri için bitkiler 53

  D harfi ile iç mekan bitkileri. B, B, G harfleri için bitkiler 32

  D harfi ile iç mekan bitkileri. B, B, G harfleri için bitkiler 45