Cilt Kızarıklığı İçin Maske


Cilt Kızarıklığı İçin Maske

Özgür Deniz Akdeniz Cilt Kızarıklığı İçin Maske

Beyaz tene sahip bayanların şikayetlerinin başında cilt kızarıklıkları gelmektedir. Ciltte oluşan  kızarıklıklar kılcal damarların yüzeye yakın yerlerde olmasından ya da kan dolaşımının gereğinden fazla hızlı olmasından kaynaklanır. Sıcak - soğuk şeklindeki hızlı hava değişimi, uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak, baharatlı gıdaları gereğinden fazla tüketmek gibi bazı etkenler özellikle açık tenli ve genetik hassasiyetlere sahip kişileri daha fazla etkiler.

Cilt kızarıklığı saydığımız bu etkenlerin dışında uzun süre kortizonlu krem kullanmaktan, radyasyon tedavisi görmekten de kaynaklanabilir. Tüm bunların dışında sıkıntı ve stres kaynaklı ortaya çıkan yüz kızarmaları kalıcı değildir.

İstenmeyen durumlarda ya da yerlerde ortaya çıkan cilt kızarmalarını önlemek için doğal yöntemler kullanarak neler uygulanabilir?

Domates Maskesi
1 tane rendelenmiş domatesi, 1 tatlı kaşığı kadar taze limon suyunu ve 1 tatlı kaşığı kadar yulafı karıştırın. Daha sonra bu karışımı temizlemiş olduğunuz cildinize sürün. Bu şekilde 10 dakika bekleyip yüzünüzü ılık su ve ıslatılmış havlu yardımıyla nazik şekilde silin.

Çilek Maskesi
8 ya da 10 tane çilek, bulamazsanız ahududuyu bir kasede püre haline getirin. Güzelce temizlemiş olduğunuz cildinize uygulayın. Bu şekilde 15 dakika kadar bekleyip daha sonra yüzünüzü yıkayın. Ancak cildinizin kuruluk veya hassaslık sorunu var ise pürenin içine 1-2 çorba kaşığı süt kreması ilave etmenizde fayda var.

Kudretnarı Maskesi
1 yemek kaşığı kudretnarını 1 yemek kaşığı kantaronyağı ile karıştırın, bu karışımı sabah akşam cildinize uygulayın. Kudretnarı maskesi, cilt kızarıklıklarınıza şifa olacağı  gibi cilt lekelerinin de azalmasını sağlayacaktır.

At Kestanesi Maskesi
3 ya da 4 tane at kestanesini soyduktan sonra rendeleyin, daha sonra bir kabın içerisine alın. Susam yağını at kestanelerinin üzerine çıkacak kadar ekleyin. Karıştırdığınız bu kürü 15 gün güneşte bekletin. At kestanesini ve susam yağını güzelce süzdükten sonra üzerine 1 çay kaşığı elma sirkesini ekleyin. Her akşam cildinize uygulayın. Bu sayede kızarıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Related news Cilt Kızarıklığı İçin MaskeCilt Kızarıklığı İçin Maske


Cilt Kızarıklığı İçin Maske


Cilt Kızarıklığı İçin Maske


Cilt Kızarıklığı İçin Maske


Cilt Kızarıklığı İçin Maske