Cilde İyi Gelen Bitkiler 2019

Cilde İyi Gelen Bitkiler 2019
Cilde İyi Gelen Bitkiler


Cilde İyi Gelen Bitkiler

Günümüzde bayanlar güzel bir cilt yapısına sahip olmak için pek çok alternetif yöntemler denemekte ve araştırmaktadır. Pürüzsüz bir tene sahip olmak için kadınlar asırlardan beri doğanın nimetlerinden fazlası ile faydalanmaktadır.  Modern tıbbın gelişmesine parelel olarak ilerleyen her dönemde kullanımı hızla altan doğal bitkiler vücudumuzu dış eklenlerden korurken hemde cildimizi tazeleyip daha güzel görünmesini sağlamaktadır.

Cilde İyi Gelen Doğal Bitkiler

Düzenli şekildecilt bakımıyapan bayanlar bu bakımlarını desteklemek için doğal bitkilerde faydalanmaktadır.Cilde iyi gelen bitkilerise doğada çokça bulunan yada aktarlardan raharlıkla alabileceğiniz ürünlerdir. Alternatif bir bakım bakım yöntemi olan bitkiler ile cilt lekelerinden, cilt yanıklarından, sivil ve akne izlerinden hatta kırışıklarınızdanda kurtulmanız mümkündür.

Tamimiyle doğal olan ve gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu ürünler hem doğal olması hemde maliyetinin az olmasından dolayı herkes tarafından kabul görmüş ürünlerdir.Cilde iyi gelen bitkilerile cilt sorunların kurtulduğunuz gibi bitkilerle yapılmış sabun, şampuan, kremler ve demlediriciler ile cilt bakımınızı destekleyebilirsiniz. Bayanların sıklıkla sorduğucilde iyi gelen bitkiler nelerdirsoruna cevapı için konumuzu incelediğinizde sorunuza cevap bulacaksınız.

cilt lekeleri,cilde iyi gelen bitkiler

Cilde İyi Gelelen Cilt Lekelerini Yok Eden Bitkiler

Papatya: Cilt kırışıkları ve yaşlanma etkileri ile savaşmak için çok etkili bir bitkidir. Ciltte oluşan döküntü, kaşıntı, egzma kırışıklık, alerjik sorunlar, ciltte oluşan hassasiyet için gönül rahatlığı ile kullanılabilen bir üründür. İçeriğinde bulunan antiseptik ve cildi onaran vitaminler sayesinde hüzrelerin yenlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca özünde bulunan azulen maddesi sayesinde şişkinlikleri indirmede ve cildi temizlemekte çok etkilidir. Papayta hen temizleyici tonik olarak kullanıldığı gibi, papatya çayı olarakta rahatlıkla tüketilebilir. Yan etkilerin çok nadir görüldüğü bir üründür.

Ginseng: Yaşlanma karşıtı olan cildi gençleştiren ve canlanmasına yardımcı olan etkili bir bitkidir.Cilde iyi gelen bitkilerkategorisinde önemli bir yere sahiptir. Ginseng diğer yandan kan dolaşımını hızlandıran,  sinir sistemne iyi gelen etkisi ilede ilede bilinmetedir. Cilt bakımı için kullanıldığında kısa sürede antioksidan etkisini göstermeye başlar. Kullandığımız yüz bakım kremleri, nemlendiriciler ve pek çok kozmetik üründe ginseng özü kesin olarak vardır. Bu bitkisel ürün 30 yaş altına kesin olarak tavsiye edilmez, ayrıca cilt tipiniz hassas ise bu ürünü kullanmamanız gerekir yan etkilerinin en çok görüldüğü ürünlerin başında gelmektedir.

Biberiye:Bir diğer etkilicilt bakımbitkisi olan biberiye ile gergin ve sıkılaştırılmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Sıkılaştırma ve cildi germek için kullanılan kremlerin içerisinde biberiye özü kesin olarak vardır. Biberiye bitkisi kan dolaşımını hızlandıran vücudumuzda olan şişlikleride indirmektedir. Ayrıca dezenfektan edici özelliği sebebi ile cildimizdeki iltihaplari, akne ve egzama sorunlarına karşın sizleri korumaktadır.

cilt lekeleri, cilde iyi gelen bitkiler

Eğer biberiye bitkisini kullanacaksnız dikkat etmeniz gereken konu, uyarıcı etkisi (nörotoksin) olması sebebi ile epilepsi, yüksek ateş ve sağlık sorunları olanlar bu ürünü asla kullanmamalıdır. Ayrıca bu bitkinin içilmesi asla tavsiye edilmez.

Ekinezya: Genel olarak bağışıklı sistemini güçlendirsen kışın soğuk algınlığıa karşı kullanılan bir bitkidir. Herhalde grip olanların bol bol tükettiği ürünlerden biri desek yanılmış olmayız. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmesinin  yanında topikal yaralar ve akne sivilce tedavisindede kullanılmaktadır. Ekinazya bitkisinin kökleri ve çiçekleri kurutularak çay olarak tüketilldiği gibi kapsül olarakta tüketildiği blinmektedir. Ağızdan kapsül olarak alındığında yada çay olarak tüketildiğinde yan etkileri nadir olarak görülmektedir, bunlar ciltte oluşan kızarıklıklardır ve başıkşıklık sistemi rahatsızlıklarıdır.

Lavanta: Ülkemizde Akdeniz bölgesinde bolca bulunan lavanta güzel kokosundan dolayı aromaterapidede sıkça kullanılmaktadır. Evimizde bulunan sabun, şampuan, kremleri nemlendiriciler, parfümler, kozmetik ürünlerde sıkça kullanılmaktadır. Lavanta ile cilt sorunlarından rahatlıkla kurtulmakta mümkündür özelikle cilt lekeleri, sivilce izleri, böcek ısırıkları, ciltte oluşan yanıklar için etkilidir.Hassas cilttipine sahip olan kişillerde rahatlıkla kullanabilir. Cildi yumuşatan, nemlendiren ve iltihapları kurutan bir bitkisel ürün olan lavantayı kaynatıp suyunun yüze ve cilde sürülmesi ile etkisini kısa gösterdiği görülmüştür. Ayeıca cilde sürülmesinin yanında ağızdan alınması sonucunda baş ağrısı, kabızlık, iştah sorunlarını ortadan kaldırdığı bilinmektedir.

Buğday: Doğal ve saf buğday ile üretilmiş kremleri kullanmanız sayesinde cilt lekelerinden rahatlıkla kurtulmanız mümkündür. Krem seçinde dikkat edilmesi gereken konu ise kremin parapen içermemesi gerekmektedir. Eğer aldığınız krem doğal olarak buğday özlerinden yapılmış ise etkisini kısa sürede görmeniz mümkündür. Bu ürünü yan etkilerinin olmamasına rağmen aşırı kullanından dolayı ciltte gözeneklerin tıkanmasına sebep olabilir. Ayrıca bu ürünü saçlarınızda kullanmanız halinde saçlarınızın dahada canladığını ve parladığını görebilirsiniz.

cilt lekeleri,cilt lekelerine bitkisel çözüm

Sarı Kanton:Cilt lekelerisorununuz varsa ilk önereceğimcilt bakımı için bitkisel ürünlerin başında sarı kanton gelir. Cilt lekelerini yok eden, cildi yenileyen, cilde canlılık ve tazelik veren  bir bitkidir. Düzenli şekilde sarı kanton yağı kullanımı halinde cildiniz daha parlak ve pürüzsüz görünecektir. Yan etkilerin neredeyse hiç görülmediği bu üründe dikkat edilmesi gereken tek konu sarı kanton yağı sürdükten sonra asla dışarıya çıkılmamalıdır, güneş ışınlılarıcilt lekelerinin artmasına sebep olaabilir.

Kayınağacı: Cilt lekeleri ve akne, sivilce lekeleri üzerinde etkisi ile bilinen kayınağacı kabuğunu suyun içerisinde demleyip düzenli şekilde hergün cildinize uygulamanız yeterlidir,  kısa sürede cilt lekeleri sorununuzdan kurtulduğunuzu göreceksiniz. Her hangi bir yan etkisi yoktur, her tip cilt tipine sahip olan kişiler kullanabilir.

Arap Unu:Cilt lekelerini yok eden yağlı ciltlerde cildin yağ degesini sağlayan arap unu ayrıca cildin beyazlaşmasınıda sağlamaktadır. Hazırlanışı çok basittir, arap unu ile su karıştırılır ve krem kavımanı geldikten sonra sorunlu bölgeye uygulanır. Haftada bir kere uygulayablirsiniz lekelerin kısa sürede yokolduğunu ve lekelerin renginin açıldığı görebilirsiniz.

Anason Tohumu:Bu bitkisel ürünle cildiniz yenileyebilirsiniz, cildinizdeki ölü deriyi tabakısını kadırarak canlı, pürüzsüz bircilt yapısını meydana çıkarır. Genel olarak anason kürleri kaynatarak veya demleyerek uygulayabilirsiniz. Yan etkilerinin bulunadığı bu ürün ile cilt lekelerini yok etmede ve lekeleri beyazlatmada çok etkilir. Hazırlanışı ise bir avuç anason tohumu bir kaba konur ve üzerine bir miktar su eklenir ve kaynatılır. Kaynama işlemi bittikten sonra iyice süzülür ve tohumlar atılır elde ettiğimiz suyu soğuduktan sonra düzenli şekilde cildimize masaj yapar şekilde uygulanır. Bu sayede leklerden kurtulduğunuz gibi cildinizin canlandığınıda görmeniz mümkün.

Ada Çayı: Bir başkabitkisel cilt bakım ürünüolan ada çayı ile cilt gözeneklerini açabilir tıkanan gözeneklerin temizlenmesini sağlayablirsiniz. Ayrıca düzenli şekilde ada çayı tüketmeniz halinde cildiniz daha canlı görünecektir.

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifi

Karbonat maskesi

Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 3-4 damla taze sıkılmış limon suyu

Hazırlanışı:Yukarda saydığım malzemeleri bir kaba koyarak hepsini iyi karıştırıyoruz. Hazırlama işleminden sonra ellerimiz yardımı ile yüzümüze masaj yapar şekilde hafiften bastırarak uyguluyor, 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir. Bu maskeye haftada bir kere düzenli şekilde uyguladığınız cilt lekelerinden kurtulduğunuzu görebilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
  • 1 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı: Yukarda saydığım malzemeleri bir kabın içerisine koyup karıştırıyoruz. Hazırladığımız maskeyi cildimize sürüyoruz ortalama 1 saat kadar bekliyoruz mutlaka kuruması lazım. Kuru işlemi bittikten sonra ellerimizle ovalayıp çıkarıyoruz ve ılık su ie ıkayıp işlemi bitiriyruz. Haftada 2 defa uygulanabilir.

Bu verdiğim 2 maskede cildinizdeki ölü deriyi yok ederken porselen gibi bir cilde sahip olmanızıda sağlayacaktır.

Cilde İyi Gelen Bitkiler 2019

Cilde İyi Gelen Bitkiler 2019

Related news Cilde İyi Gelen BitkilerCilde İyi Gelen Bitkiler


Cilde İyi Gelen Bitkiler


Cilde İyi Gelen Bitkiler


Cilde İyi Gelen Bitkiler


Cilde İyi Gelen Bitkiler


Cilde İyi Gelen Bitkiler