Chansonun ne hakkında konuşalım 2019

Chansonun ne hakkında konuşalım 2019

Chansonun ne hakkında konuşalım 97 21.02.2019, 06:54

Chanson'un ne hakkında konuşalım

Chanson - herkes tarafından bilinen bir müzikal yönve herkes için. Bununla birlikte, neredeyse hiç kimse chanson'ın ne olduğu sorusuna doğru ve doğru bir cevap veremez. Bu müzik yönü nereden geldi, ona ne tür bir müzik atfedilebilir?

chanson nedirİki tanım

Böyle bir müzikal yönün chanson olarak iki tanımı vardır:

 1. Fransızca'dan "chanson" kelimesi"şarkı" olarak tercüme edilir. Ortaçağ ve Rönesans Çağında, chanson Fransızca olarak çok sesli bir şarkı çağırdı. Bu vokaller bütün bir türe aitti. Daha sonra, chanson kabare tarzında icra edilen Fransız pop müziği şarkısı oldu.
 2. Rusya'da olduğu kadar Fransa'da da"chanson", Rus müziğinin farklı tür ve yönlerinin bir koleksiyonu anlamına gelir. Çoğu zaman bir bardak şarkısı ve bir şehir romantizmiyle ilişkilendirilir. Ayrıca Rusya'daki bu müzikal yöne genellikle göçmen, Rus halkı ve hatta pop şarkısı dahildir.

chanson müzesiRusya'da Bulundu

Yirminci yüzyılın başlarında yeni bir müzikal yönRusya'da görünür, hemen popülerlik kazanmaya başlar. temsilcileri amacı chanson, nedir - tüm müzik severler düşüncelerini bozan hususlar, bu tarz dikkat edin. Pek çok kişi chanson'u yalnızca hırsız ve tutsak müziği olarak tanımlar. Ve kaç biliyoruz durumuyla, bir arkadaşının ihaneti, mutsuz bir aşk eserleri - Rus müzik için yeni bir yön parlak temsilcileri katıldı. Böyle tarafından gerçekleştirilen chanson şarkıları Leonid Utesov ve eşsiz Vladimir Vysotsky gibi, her bir kişi tarafından iyi bilinen çağdaşlarımız Vick Tsyganov, Stas Mihailov, Love Varsayım Alexander Rosenbaum ve tabii ki Michael Krug. Rusya'da Chanson - her zaman insan ruhunun derinliklerinden şarkı ve kalpten müzik, bu.

chanson şarkılarıBu stilin müziği

Kimse chanson'ın ne olduğunu anlayamaz,Şarkının kendisinden daha iyi. Tüm chansonnier'nin asıl ilahı, Konstantin Kuklin'in yaptığı "The Chanson Museum" adlı eserdi. Chanson'u N. Rassadin'in yazdığı bu şarkından daha iyi söyleyecek hiçbir şey yok:

Orada iyi, doğru insanlar var,
Neyin, neyin ve neyin olacağı var.
Yanlışlık yoktur ve her şey avucunuzun içinde gibidir.
Öyleyse, ve, chanson'da gereklidir.

Ve sonraki satırlar en iyi söylediklerineyi için kime müzik bu eski türüdür: "O bir emilen var: bir savaş bölgesi ve sevgi ve kuzeyinden güneyine ağrısı, ... ölüme ve bir arkadaşının ölümüne düşman" - chanson ünlü "Müzesi'nden de bu kelimeler ".

Şehvetli ve güzel

Sorunun cevabını bulmak içinBöyle bir chanson, kalıplaşmışlardan uzaklaşmanız gerekir. "Hırsızlar" ve "hırsızlar" şarkılarını unutmak, bu müzikal yönünü biraz araştırmak ve bu türden çalışmaları dinlemek. Ancak o zaman her işten geçmesine sebep olan acıyı, sevgiyi, ümitsizliği ve diğer güçlü duyguları anlayabilir ve hissedebilirsiniz. bu şarkılar sadece hapishaneler, hırsızlar ve suçlular olsaydı Sonuçta, bu Yuri Nikulin'in olası seslendirdi olan "palyaçolar özen," Love Varsayım - "Dönüştürülebilir", ve Alexander Rosenbaum bize onun sihirli "Waltz-Boston" verdi. Ve modern sanatçılar (örneğin, Grigory Leps) bu tarzın temsilcileri olarak bile algılanmıyorlar ve tüm şarkıları gerçek duygularla ilgili gerçek bir Rus chanson'dan başka bir şey değil.

Chansonun ne hakkında konuşalım 2019

Chansonun ne hakkında konuşalım 2019

Related news

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Çocuklara 23 Nisan Hediyesi
 • İşyerinde kıskançlık
 • Berkayın eşi Özlem Ada Şahin: Arda Turan bana asıldı
 • Amazon ormanları
 • Sukraloz: bu şeker ikamesinin yararı ve zararı
 • Çapraz Fıstık Örgü Bere Yapımı

 • Chansonun ne hakkında konuşalım 27

  Chansonun ne hakkında konuşalım


  Chansonun ne hakkında konuşalım 56

  Chansonun ne hakkında konuşalım 20

  Chansonun ne hakkında konuşalım 42

  Chansonun ne hakkında konuşalım 61

  Chansonun ne hakkında konuşalım 23

  Chansonun ne hakkında konuşalım 46

  Chansonun ne hakkında konuşalım 57

  Chansonun ne hakkında konuşalım 7

  Chansonun ne hakkında konuşalım 76

  Chansonun ne hakkında konuşalım 99

  Chansonun ne hakkında konuşalım 95

  Chansonun ne hakkında konuşalım 73