Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 2019

Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 2019

Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 11 16.01.2019, 10:56

Enfes Yemek Tarifleri Popüler Tarifler Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri

Popüler Tarifler

16 Ağustos 2019 Pazar

 • 02:58
Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir? Bulaşık makinesinden çıkardığınız bardaklar leke içinde olunca moraller bozulur. Eminim sizde bu konudan çok şikayetçisiniz.
Hayatımızı oldukça kolaylaştıran bulaşık makineleri, birçok mutfak araç ve gerecini sorunsuz yıkarken, cam bardakların üzerinde damlalar şeklinde su lekeleri bırakabiliyor. Peki bunun hiç mi çözümü yok? Elbette var. Bulaşık makinelerinin cam bardaklarınız üzerinde bıraktığı bu lekelerin önüne geçebilirsiniz.
Cam Bardaklardaki Bulasık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir?
Cam bardak satın alırken çok dar ve uzun olmayan modelleri tercih etmelisiniz. Makine içerisinde dar ve uzun bardaklar yanlıs bir pozisyonda durarak, suyun bardak içine girmesini engelleyebilir. Böylece durulanamayan deterjan bardakta lekelere sebep olabilir. Kısa boylu ve geniş ağızlı bardaklarla bulasık makinesinde daha başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.
Bulaşık makinenizde mutlaka tuz ve parlatıcı kullanın. Yaşadığınız bölgede sular kireçli ise lekeler bu kireçten beslenebilir. Tuz ve parlatıcı kirecin leke bırakmaması için size yardımcı olacaktır. Parlatıcı olmadığı durumlarda ise tuz ile birlikte sirke de parlatıcı görevini üstlenebilir.
Sularınızda ki kireç oranı normalin çok üstünde ise parlatıcı gözündeki parlatıcı veya sirke kullanımına ek olarak makinenin içine rastgele bir miktar sirke atabilirsiniz.
Makineniz yıkama işlemini tamamladığında kapağını yarım saat sonra açmanızı öneririz. Yıkama işlemi biter bitmez makinenizi açarsanız makinenin içerindeki bulaşıkların üzerindeki su damlarının süzülerek bardakların üzerine gelmesine sebep olabilirsiniz. Bu durum bardakların üzerinde kuruyarak lekelere yol açabilir.
Cam bardaklar, oluşan bulaşık makinesi lekeleri sonucunda genellikle temizlenilemez düşüncesi ile çöpe atılırlar. Bulaşık makinesinin yarattıgı bu lekelerden birkaç püf noktası ile kurtulup bardaklarınızı eski haline döndürebilmeniz mümkün.
Bulaşık makinesinden lekeli çıkan bardaklarınızı içine sirke ekleyerek ve sıcak suda elinizle yıkayarak temizleyebilirsiniz. Sirke çoğu zaman lekeyi temizler. İnatçı lekelerde bardağı diş macunu ile ovarak da temizleyebilirsiniz.
Cam bardakların bulaşık makinesi üzerinde leke bırakması sorununun önüne pratik yöntemler ile geçebilirsiniz. Lekeli bardaklarınızı ise püf noktası ile geri kazanabilirsiniz.
Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 2019

Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 2019

Related news

 • Babalar Günü sürprizlerle renkleniyor
 • Ajurlu Baklava Dilimi Modeli Anlatımı
 • ALİZE İNCİLİ PEMBE ŞAL YAPIMI

 • Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 34

  Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri


  Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 24

  Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 69

  Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 11

  Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 46

  Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 45

  Cam Bardaklardaki Bulaşık Makinesi Lekeleri Nasıl Engellenir Enfes Yemek Tarifleri 17