Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 2019

Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 2019

Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 71 12.02.2019, 01:09

Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme

Bu akvaristin bakımı - sadecebalık. Bir bütün olarak "nesne" ile ilgilenir: hem tabandaki manzara, hem de akvaryumun yeri, ve başarısız - plantasyonlar. Özellikle bitkilerin büyük ölçüde akvaryumun nüfuzunu etkilediği için, içlerinde saklanan ve yeşillikleri yiyen ve ondan oksijen alan bir bitkidir. Ve herkes bitkilerin yalnızca tamamen faydacı bir rol oynamasını değil, aynı zamanda manzarayı da dekore etmesini istiyor. Bu nedenle tropikal balık tutanlar arasında, bu kadar popüler manolya asma bitki akvaryumudur. Şaşırtıcı derecede güzel ve ihtişamlıdır ve ayrıca denizaltı yüzey görünümüdür. Yani, su yüzeyine ulaşmak, orada durmaz, aksine, daha hızlı büyümeye başlar ve genellikle çiçek açar.bitki limon otu akvaryumu

Ancak bunu başarmak için çok denemeniz gerekecek: limonata akvaryum bitkisi oldukça titiz ve talepkar.

Schisandra için ev

Her şeyden önce, ihtişamı sayesinde, bitkibüyük bir akvaryum gerektirir. Uzun zamandır limon otu yetiştirenler, onu yüz elli litreden daha az kapasiteye indirmemelerini tavsiye etti. Veya içinde tek bir bitkiyi dikin ve çoğaltmayın. Bitkinin bitkinin uzak duvarında olması gerekir - aksi halde, büyüyen, çalı tüm görüşünüzü gizleyecektir.

Sonraki - sıcaklık. Bu yakışıklı adam, bildiğiniz gibi neredeyse hiç kış olmadığı (en azından bizim anlayışımızda) Güney Asya nehirleri ve bataklıklarından geliyor. Bu nedenle, limon otunun ihtiyaç duyduğu ilk şey ısıdır. İçeriği 22 derecenin altındaki bir sıcaklıkta büyümede bir duraklamaya yol açar; ve eğer su "soğuduktan" 20 ise, bitki tamamen ölür. En uygun sıcaklık 24-28 olacaktır.Schizandra akvaryum içeriği

Su için gereksinimleri

Diğer birçok dikimleri aksine, bitkiSchizandra akvaryumu yumuşak suyu algılamaz. Sertliği yeterli değilse, alt yapraklar çok hızlı bir şekilde düşecektir - sadece acıklı bir salkım kalacaktır. Bu yüzden 8'den daha az sertliğin azaltılması, çalılıkların fakirleşmesine yol açacaktır. Suyun reaksiyonu 7-8.5 pH arasında dalgalanmalıdır. Ve gerekli - nitratlar! 10 mg / l'den az değildir. Küçük sayıdaki bitkileri elbette öldürmeyecek, ama çok yavaş gelişecek.

Ana şey hafif!

Limon yetiştirirken, ana endişeakvaryumcu - ona parlak ve uzun bir ışık sağlayarak. Işığın yetersiz olduğu koşullarda, bitki yine yaprakların çoğunu kaybeder ve seyretmek için çıplak bir gövdeyi açığa çıkarır. Genellikle limon otunun akvaryumda büyüdüğü akvaryum, floresan lambalarla aydınlatılır; sayıları ve güçleri, her litre suyun yarım watt'ı olacak şekilde hesaplanır. Ve ışık en az yarım gün için kapanmaz. Yan aydınlatma, manolya asmalarının daha da büyümesini ve alt yaprakların uzun süre korunmasını sağlayacaktır. Sapın rengi ışığın yeterliliğinin bir işareti olarak kullanılabilir: kahverengi iken, Schizandra ışık açmaz.

Nasıl bakım

Bitkinizin harika hissedeceği zorunlu şartlar şunlardır:

 1. Astar yedi santimetrelik bir tabakadır - limon otunun bir şeye yapışması gereken güçlü kökleri vardır. Zemin mutlaka siltli olmalı.
 2. Periyodik budama - bu yanal sürgünlerin büyümesini uyarır.
 3. Akvaryumda suyun dörtte birinin haftalık değişimi.
 4. Varolan sisteme dikkatli müdahale - alışkanlık yaşam tarzından keskin sapmalar ile Schizandra “çıldırmaya” başlar.Schizandra Akvaryum Üreme

Limon Akvaryum: Üreme

İçinde zor bir şey yok - olağan kesimler. Sağlıklı bir numunenin ucu kesilir ve doğrudan zemine yerleştirilir. İlk başta, genç bir bitkiyi ayrı bir küçük toprak kaptan ayırmak mümkündür, böylece balıklar tarafından zarar görmez. Kökler büyüdükçe ve güçlendiğinde, yeni çalı akvaryum toprağına nakledilir. Alternatif yöntem: köklerin ortaya çıkmasından önce, su boyunca kesme işlemine izin vermek. Bununla birlikte, tepesinin ışığa ulaşacağı gerçeği nedeniyle, gövde bükülmez - ve sonsuza kadar kalır.

Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 2019

Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 2019

Related news

 • Kilisenin yaşlısı: faaliyetlerin görevleri, işlevleri ve özellikleri
 • Puşkinin trajik düello ve ölüm
 • ŞAL YAKA ERKEK BEBEK SÜVETER YAPIMI

 • Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 94

  Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme


  Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 95

  Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 68

  Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 72

  Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 66

  Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 29

  Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 84

  Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme 90