Birkaç Damlası Migren Atağını AzaltıyorBirkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor

24.05.2019

Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 13

4. PAPATYA YAĞI

Çeken bilir derler ya! Eğer migreniniz varsa bu ağrıyı tatmayan anlayamaz. Size şimdi migrene iyi gelen bir öneride bulunacağız. Birkaç damlası migren atağını azaltıyor.

Migren insanın günlük yaşamını etkileyen, hayat kalitesini düşüren bir baş ağrısı biçimidir. Çoğunlukla ense, şakak veya göz çevresinde başlar ve gittikçe şiddetlenir. Çoğu zaman migren ağrısına, ışığa ve sese hassasiyet, bulantı, kusma gibi durumlar da eşlik eder.

Migren ve baş ağrısı ataklarını önlemede en etkili tedavi medikal ilaç kullanmaktır ancak bazı bitkisel tedavi yöntemleri migren atağını azaltıyor. Pekimigrene hangi bölüm bakardiyorsanız, gitmeniz gereken doktor bir nörolojiuzmanı.

Gelelim migren atağını azaltan uçucu yağlara:

1. NANE YAĞI

migren

Nane yağının içindeki mentol kasların gevşemesine yardımcı olur. Böylece migren ağrısı hafifler. Nane yağını ayrıca migren ağrılarının sebep olduğu mide bulantısını da hafifletir.

Nasıl kullanılır?

2 damla nane yağını 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ile karıştırın ve alnınıza, boynunuzun arkasına, omuzlarınıza masaj yaparak sürün. Bu yöntem de ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Evde hindistan cevizi yağı nasıl yapılır?

2. LAVANTA YAĞI

migren

Lavanta yağı, anti-enflamatuar içeriği sayesinde, baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur. Ağrıları geçirdiği gibi, migren ataklarının baş tetikleyicileri olan uykusuzluk ve strese de iyi gelir. 2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre lavanta yağının solunması migren ağrılarının akut tedavisinde etkin ve güvenli bir tedavi yöntemi olarak ortaya kondu.

Nasıl kullanılır?

Ilık su dolu bir kaba 10 damla lavanta yağı damlatın. Kasenin üzerine eğilin ve buharı solumaya başlayın. Ayrıca kulağınızın arkasına, ensenize de birkaç damla lavanta yağı ile masaj yapabilirsiniz.

3. OKALİPTÜS YAĞI

migren

Aynı nane yağı gibi okaliptüs yağı da içerdiği mentol sayesinde migren ataklarını azaltır. Kronik sinüzitin neden olduğu migren ataklarını da yatıştırırır.

Nasıl kullanılır?

Okaliptüs yağını da tıpkı nane yağı gibi hindistan cevizi yağı ile karıştırıp ağrıyan bölgelerinize sürün. Alternatif olarak okaliptüs yağını sıcak su dolu bir kaba damlatıp buharını soluyun. Ayrıca bir mendile birkaç damla döküp yanınıza alın ve gün içinde soluyun, çok yararını göreceksiniz.

Birkaç Damlası Migren Atağını AzaltıyorBirkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor

Related news

 • Pirinçli Domates Çorbası Tarifi
 • Anadolu Yakası Darbuka Sesleriyle Yankılandı
 • Katlı Fıstıklı Çiçek Tığ Oyası Yapılışı Videolu
 • Askeri lojistik destek aracı
 • Bitki Lemongrass Akvaryumu: Bakım ve Üreme

 • Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 81

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor


  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 31

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 75

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 17

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 85

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 14

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 30

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 95

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 60

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 43

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 87

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 92

  Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor 71