Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu 2019

Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu 2019 Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

Yolun kuralları sadece bilinmek zorunda değilyetişkinler, ama aynı zamanda çocuklar. Her birinci sınıf öğrencisi için, öğretmen, eğitim kurumunun müdürü tarafından onaylanan, evden okula kendi bireysel güvenli yolunu geliştirir. Çocukların hayatlarını tehlikeye atmamaları için okul, yolun kurallarına dair dersler vermektedir. Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması, aydınlık ve unutulmaz bir tatil şeklinde gerçekleştirilebilir.yaya komut dosyasında birinci sınıfların başlatılması

Etkinlik Senaryosu

Bu sıradışı tatil ve çocuklar ve ebeveynleri için hatırlanacak emin olun. Biz hazır senaryo sunuyoruz: 6 yaşındaki çocuklar için "yayalara Armağan".

birinci sınıf öğrencilerinin yayalara adanması

Etkinliğin amacı

Bu tatil, öğretmene, yolun kuralları, sokaktaki davranış normları hakkında öğrencilerin bilgilerini açıklığa kavuşturmak ve özetlemek için yardımcı olacaktır.

Tatilin görevleri

Bu "yayalara bağlılık", birkaç önemli görevi çözmenize izin verir:

 • genç okullarda form, trafik ışıklarının önemi kavramı;
 • Çocuklara yol işaretleri arasında ayrım yapmalarını öğretmek.

yayalara giriş

Etkinlik için donatım

İlk sınıf öğrencileri nasıl başlatılırYayalar? Aşağıda önerilen senaryo, belirli ekipmanların kullanımını içermektedir. Okuldaki olay resimlerini, yol işaretlerini, farklı masal karakterlerini, teypleri ya da PC'leri, medya projektörlerini gösteren resimleri kullanabilirsiniz.

Tatilin yapısı

İlk sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması halindeçeşitli sınıflar için yürütülmektedir, okulun toplantı salonunu kullanmak tavsiye edilir. Salonun tasarımını yapmak için, etkinliğin konusu ile ilgili çizimler, posterler alabilirsiniz. Okul çocukları müzik dinleyerek salonda otururlar, sandalyelere otururlar.

Tatilin lideri: "Çocuklar, merhaba, bugün sizi önemli bir okul etkinliğine davet ettik." Herhangi bir tatildeki davranış kurallarını hatırlayalım. "

Müfettiş Görünüyor: . "- Yolun sahipleri, egLeneceGimizi yayalara bu trafik katılımcıların Dedication size izin İyi günler, gelecekteki yayalar, erkekler ve kızlar bu güzel sonbahar gününde biz önemli ve gerekli bir tatil bugün size gel!".

Moderatör: "Aceleniz var, acele edin

Gülüş hakkında unuttun mu?

(Çocuklar, unutmadıklarını). ”

Sahnede şarkı söyleyen küçük bir kız var.

"Okulumuzda kahkaha ve şarkılar,

Birlikte dinlenmek isteriz.

Arabalardan korkmuyoruz,

Sonuçta, çok arkadaş canlısıyız.

Ve müfettiş bize yardım edecek

Kazadan kurtaracak.

Ve kimse acı çekmez,

Ve kimse kaybolmayacak. "

Tatilde "Yayalara adanmışlık" aracı trafikte trafik polisi müfettişi ile arabaya biner.

Müfettiş: "Siz öğrendiniz, beyler, ben kimim ve neden buradayım?" (Çocuklar onu tanıdıklarını söylerler).

Yolda gece gündüz

Servis zor.

Genç yayalara

Zebralar omuzdaydı.

Kazaları önlemek için ihlalciler ortadan kalktı,

Ben yola koyuldum, tüm detayları açıkça biliyorum:

Yoldan geçenlere nasıl davranılır, geçişe nasıl devam edilir,

Yol boyunca nasıl geçilir? "

Sonra yayalara iniş var. 1 sınıf, müfettişe bir yaya geçidinde yolun doğru bir şekilde nasıl geçeceğini söyler, bir trafik ışığının değerini açıklar.

yayalara adanan senaryo

Aniden, Yaga odasında bir kadın var. Siyah uzun bir pelerin, dağınık saçları ve göğsünde yırtık yol işaretleri var. Müfettişten batonu alır, titremeye başlar, birinci sınıf öğrencileri korkutur. "Onlar kim?" Neden buraya geldiler? ”Baba Yaga tatil için toplanan öğrencilere sorar. Çocuklar 1. sınıfta olduklarını söylerler, yolun tüm kurallarını öğrenmek isterler. Yaşlı kadın kızmaya başlar ve çocuklara tatile ya da trafik ışığına sahip olmayacaklarını vaat eder ve gerçek bir yaya olmayacaktır.

Lider: "Çocuklar, Yaga'nın kadınlarından gerçekten korkuyorlar mı? Ona, tatilimizi" yayalara adanmışlık ", 1. form? ("Hayır, buna izin vermeyeceğiz," birinci sınıflar cevap veriyor!)

Müfettiş: "Beyler, arkadaşımı arayacağız." Yoldaki en önemli kahramanla tanışın - Trafiksiz Trafik Işığı. "

İlk sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması devam ediyor. Senaryo, Trafik Işığının salonundaki görüntüsünü üstlenir. Keçeli kalem veya boya ile boyanmış, sıradan kartondan yapılabilir.

Trafik ışığı: "Merhaba okul çocukları. Seni çocukluğundan beri tanıyoruz, her zaman sana göz kırpıyorum. Seni yolda gördüğüm zaman, yeşil bir sinyal vereceğim. Arabaların geçmesini beklemek gerekirse, kırmızı bir renk görürsünüz. Ama sarı ışık yayalara ve arabalara dikkat etmeniz gerektiğinde yanar. Beyler, caddeden hangi sinyalden geçtiniz? "(Bu adamlar sadece yeşil cevabı veriyorlar).

müfettiş: "Gördün mü, arkadaşım, size ilk sınıf öğrencilerinin yayalara hazır olduklarını söylediler, yolun tüm kurallarını biliyorlar." Çocuklar, bilgimizi Baba Yage'ye gösterelim ve ona doğru yolu nasıl geçeceğini öğretelim. "

Moderatör: "Çocuklar, hadi oynayalım. trafik ışığı sarı döndüğünde, hepimiz yol geçmeye hazır, ellerini çırparak birlikte olacağız. "Işıklar" yeşil, biz hareket başlar. trafik ışıkları kırmızı gördükten sonra durup ellerini yasaklayıcı işareti göstereceğiz. "

İlk sınıfların inisiyasyonuyayalar. Senaryo, doğrudan KamAZ arabanın altında çalışan Neznaika'nın görüntüsünü üstleniyor. Tekerleklerin altından atlatmayı zar zor yönetir. Neznayka, çocukları görmek korkuyor, nerede olduğunu anlamıyor.

Müfettiş: "Kendinden utanma, genç arkadaş. Yolun temel kurallarını bilmiyor musunuz? Trafik kurallarını öğrenmek için bizimle kal. Neznayka da kabul eder, koridorda ilk yapımcılara oturur. Ve şimdi, genç arkadaşlarım, gerçek yayaları yapma zamanı. Bunu yapmak için, benimle yemin etmelisiniz. ”Müfettiş, cümlenin başlangıcını okur ve çocuklar şunları ekler:" Yemin ederiz. "

yaya anaokuluna bağlılık

Yaya yemin

"Biz biz kırmızı ışıkta (Yemin). Biz sadece yaya geçitleri (yemin) kullanmak için söz karşısında çalışacak asla söz veriyorum, birinci sınıflar vardır."

Bu, birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlamasına son verir. Komut başka masal karakterleri, yoldaki ilginç sahneler tarafından eklenebilir.

yayalara giriş 1. sınıf

Bir anaokulunda tatil

DOW için kıdemli ve hazırlık grubundaki bebeklerYeni federal eğitim standartları, yolun kurallarını bilmeli, işaretleri ayırt etmelidir. Bebeklerin ilgilenmesi için yayalara başlamak mümkündür. Anaokulu gerçek bir yola dönüşüyor. Sitede, bir "zebra" çizin, kesişme noktalarında kağıt trafik ışıkları koyun. Çocukların doğru yoldan geçmelerini öğretmek için, öğretmenler, koğuşları için eğlenceli bir oyun yürütüyorlar. Yeşil ışıkta, çocuklar “zebra” boyunca çiftler halinde hareket ederler ve neşeyle ayaklarını yere serer. Trafik ışığı kırmızı ışık yandığında, herkes durur, sitede sessizlik oluşur. Tatilde, çocuklar yol işaretleri hakkında şiirler söyler, trafik ışıkları hakkında şarkı söylerler. Etkinlik, lezzetli kekler ve tatlılarla çay içmeye son veriyor.

SDA'nın Önemi

Modernin en acı problemleri arasındatoplumlar çocukların karayolu trafik kazalarını tahsis eder. Her yıl Rus yollarında çok sayıda okul öncesi çocuk ve genç ölür. Sadece bilgi ve çocuklar için yolun kurallarına tam uyum ile üzücü istatistikleri azaltabilir, Rusya'nın milyonlarca küçük vatandaşı için hayat kurtarır. Karayolu trafik müfettişleri, okul öncesi eğitim kurumlarının öğretmenleri, okul öğretmenlerinin etkili olabilmesi için özel projeler geliştirilmektedir. Temel amaçları, çocukları yollardaki davranışların ana kuralları hakkında bilgilendirmek, bir trafik ışığının temel sinyalleri, yaya geçitlerinin özellikleriyle tanışıklık etmeleri hakkında bilgilendirmektir. Bu tür projelerin görevleri arasında:

 • Okul öncesi çocuklar ve okul çocukları tarafından yol kurallarının ciddi bir şekilde incelenmesi için koşulların oluşturulması;
 • şematik temsil genç nesil bir anlayış geliştirerek yol işaretleri özelliklerine sahip tanıdık öğrenciler, yollar ve sokaklarda çocukların doğru yönünü oluşturur;
 • ergenler ve adolesanlar için yollardaki davranış normlarını gözlemlemek için alışkanlıkların geliştirilmesi;
 • yol ve ulaşım travmatizmasının yüksek dereceli koruyucu bakımını yürüten, sağlıklı bir yaşam yolunun oluşumu;
 • Pratikte kuramsal bilgiyi kullanabilme yeteneğinin geliştirilmesi;
 • Okuryazar yayaların genç nesillerinde eğitim.

yayalara giriş 1. sınıf senaryo

Sonuç

Herhangi bir anaokulundaYollardaki hareket kurallarının incelenmesiyle ilgili çalışmalar. Genç karayolu müfettişleri geliyor Çocuklar için, rolü ortaokulların genç sınıfların öğrencileriyiz. Buna ek olarak, OU sık misafir, kavşaklarda çocuklarla şehir sokaklarını davranış kuralları çalışmak, temel belirtileri hakkında çocuklara anlattı gerçek trafik polisi vardır. Bunlar uzun vadeli projeler önemli ölçüde yardımcı çocukların ihlalleri yolun temel kuralları önlenmesi yürütmek için, yollarda çocuk yaralanmaları azaltmak için. Okul öncesi ve okul çağındaki çocuklarda kentsel alanlarda davranış temel kurallar, düzenlemeler uygulama asimilasyonunu - Sadece trafik, anaokulu öğretmenleri, öğretmenler, okullar, spor salonları müfettişlerinin sistematik ve zahmetli bir çalışmayla, okullar istenilen sonucu elde etmek için bekleyebilirsiniz.

Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu 2019

Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu 2019

Related news

 • Tuzlu Minik Simit Kurabiye Videosu
 • 5 Dakikada Okul İçin Makyaj Nasıl Yapılır
 • KARAMEL SOSLU MUHALLEBİ
 • Kolesterol İlaçları Kansere Yol Açabilir
 • Geforce GTX 550 TI: bir ekran kartının özelliği

 • Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu


  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu

  Birinci sınıf öğrencilerinin yayalara başlaması: Bir tatil senaryosu