Beyaz Çay Zayıflatır MıBeyaz Çay Zayıflatır Mı
Beyaz Çay Zayıflatır Mı


Beyaz Çay Zayıflatır Mı?

Sağlıklı bir yaşam için bitki çaylarını tüketmeye dikkat ederiz. Sağlıklı bir yaşamın yanı sıra yeşil çay gibi bitki çaylarını zayıflamak içinde kullanılıyor. Son zamanlarda diyet listelerine yeşil çay yerine beyaz çay da eklenmeye başladı.
Aktarlardan ve bilindik marketlerde bulabileceğiniz çayın birçok yararı bulunuyor.
Beyaz Çayın Mucize Yararları
Beyaz çay cildi güzelleştirerek, kırışıklık ve sarkmalara karşı olumlu rol oynar. Böylece sıkı ve esnek bir cilde sahip olursunuz. Beyaz çay cildinize ve kilolarına karşı son derece faydalı olmasının yanı sıra dişler içinde faydalıdır, kötü nefes kokularının önüne geçer. Dişlerde plak oluşumunu önler. Aynı zamanda damarları genişletme etkisi olan bu çay, iyi kolesterolü yükseltirken kötü kolesterolü düşürür. Damar tıkanıklığı gibi sorunları önler. Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir. Yüksek oranda antioksidan içerir, virüs ve bakterilere karşı yeşil çaydan daha kuvvetlidir. C ve K vitamini içerir, kemiklere faydalıdır.
Beyaz Çay Nasıl Hazırlanır?
Beyaz çayı hazırlarken kesinlikle kaynatmayın, sadece demleyerek tüketin. İdeal ölçü ise büyük bir su bardağına bir çay kaşığı eklemektir. Kaynar suyun içine eklediğiniz çayı 2 dakika kadar demledikten sonra tüketebilirsiniz. Uzmanlar günde 3 bardağa kadar rahatlıkla tüketilebileceğini söylüyor.
Zayıflamak İsteyenlere Beyaz Çay Kürü
Gereken malzemeler:
  • 1 tatlı kaşığı beyaz çay
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 adet mevsim meyvesi
  • 1 su bardağı sıcak su
  • 1 litre oda sıcaklığında su
Hazırlanışı:1 su bardağı sıcak suyun beyaz çay ve tarçını ekleyip demlenmesini bekleyin. 10 dakika kadar bekledikten sonra mevsim meyvesini doğrayın, 1 litre oda sıcaklığındaki su ile ekleyin. Hazırladığınız karışımı bir gece buzdolabında bekletin. Sabah uyanır uyanmaz bir bardak için ve yatma saatinize kadar aralıklarla bir bardak içerek tüm sürahiyi bitirin.
Beyaz Çay Kanserden Koruyor!
Karın yağlarını eritmek ve sıkı bir vücut isteyen bayanlar beyaz çay tüketimini arttırdı. Peki, beyaz çay nedir? Beyaz çay, yağ yakma özelliğine sahip bir çaydır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır, içerisinde bulunan kateşinler sayesinde kanser oluşumunda en önemli etmenlerden olan serbest radikalleri azaltarak vücudu doğal yollardan korumaya alır.
Beyaz Çay Zayıflatır MıBeyaz Çay Zayıflatır Mı

Related news Beyaz Çay Zayıflatır MıBeyaz Çay Zayıflatır Mı


Beyaz Çay Zayıflatır Mı


Beyaz Çay Zayıflatır Mı


Beyaz Çay Zayıflatır Mı


Beyaz Çay Zayıflatır Mı