Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 2019

Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 2019

Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 24 15.02.2019, 23:38

Belukha Dağı, Altay'ın kutsal bir yeridir

Belukha DağıBelukha Dağı, Sibirya'nın en yüksek noktası veAltay. Kuzeydoğuda bulunur ve dağ tepesi, yüksekliği 4.506 km olan zirvedir. Buz, kar, korkunç çığlar ve güzel köpüklü şelale bölgesi budur.

İlk araştırmacılar güzelden memnundularhatta Altai'yi İsviçre ile mukayese ettiler. Moğolca, Altai kelimesi "Altın Dağlar" anlamına gelir ve bunun için iyi nedenler vardır. Budistler Belukha Dağı'nın Evren'in "kalbi" olduğuna ve eski Hıristiyanlar Belovodie'yi insanın mutlu ve huzurlu hissedeceği kutlu bir ülke olarak görüyor. Bu sadece Altai'nin sembolü değil, enerjinizi şarj edebileceğiniz bir yer. Birçok efsane Belukha dağıyla bağlantılıdır ve uzun süre kutsal sayılır.

Altai BelukhaAltai sembolü

Belukha Dağı çok eğlenceli bir nesne.dağcılık ve dağcılık. Kimsenin yaşadığı uzak bir uzak bölgede bulunur. Ata, yürüyerek ya da helikopterle ulaşabilirsin.

Belukha Dağı aynı mesafededört okyanustan - Kuzey Kutup, Hint, Pasifik ve Atlantik - tam merkezdedir. Hıristiyanlık, Budizm ve İslam: Üç büyük dinin bir conta - Tanınmış düşünür, araştırmacı ve sanatçı Roerich'in NK Altay (Beluça) inanıyordu.

Jeofizikçilerin modern araştırması

Belukha Dağı'nın bilimsel olarak kanıtlandı.güçlü enerji yoğun proses taşıyıcısı. Bu noktada, iyonosfer üst katmanlara kabuk içinden manto gelen yoğun enerji akışını devam edin. Belukha çevresinde genellikle atmosferik ışıltılar görebilirsiniz. o bölgenin enerji ile etkileşim başlar Belukha Tırmanma, sorunları ve olumsuz düşünceler kurtulmak için bir kişi yardımcı olur, doğadan dürtüleri alıp kendi yayarlar.

Ancak, herkesin uzun süre süreceğini not etmeliyizsağlığınıza zarar vermekten korkmadan bu tür yerlerde bulunmanın vakti geldi. Örneğin, halk sakinleri, Büyük White Mountain'a ayağına tapmayı ve acil durumlarda yukarı doğru yükselmeyi yeğlerler. Yamaçlardaki tüm alanlar ve yerli insanlar için dağın eteği kutsal bir tapınaktır. İnsanın aklının yardımı ile araştırılamaz ve analiz edilemez. Burası esrarengiz ve önceden tahmin edilemez ve insanlar Büyük Dağ'da sadece saygı ile yükselmelidirler.

Belukha zirvesinin fatihleri

Belukha'ya Tırmanmak

Belukha Dağı ilk kez kardeşler tarafından fethedildi.Tronova. Bu, bir yıl 26.07.1914 oldu - bu tarih Altay dağcılığın başlangıcı olarak kabul edilir. 1926 yılında bir girişim kuzey taraftan Beluga balinaları üstüne yükselmeye yapılmış, ancak seferin üyeleri dönmek zorunda kaldı. Sadece 1933 yılında Vitaly Abalakova liderliğindeki bir sefer ilk kez Büyük Dağı'nın zirveye ulaştığı kuzey taraftan yüksek rakamlardır.

Bugüne kadar, Belukha zirveleri çekiyordünyanın her yerinden birçok dağcı. Her yıl, tekrar ve tekrar tırmanış, tırmanış rotaları ve modern ekipmanlara rağmen, Belukha, insanları hala güç ve ruh gücü için kontrol ediyor.

Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 2019

Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 2019

Related news

 • Mikro Tatli
 • Tarkan: Ben demek doğa demek
 • Hukukun üstünlüğü nedir - karmaşık bir sorunun basit bir cevabıdır
 • Çok İzlenen Videolar

 • Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 89

  Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir


  Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 13

  Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 30

  Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 15

  Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 10

  Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 2

  Belukha Dağı, Altayın kutsal bir yeridir 64