Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 2019

Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 2019
31.03.2019

Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 17

Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar

Beloglazov Sergei - ünlü bir Sovyet sporcusu. Serbest güreşte iki kez olimpiyat şampiyonu. Dünya şampiyonaları, Avrupa ve SSCB'nin birden fazla oyuncusu. "SSCB'nin Spor Yüksek Lisansı" ünvanı kazanmıştır.

Sporcu biyografisi

Beloglazov Sergey 1956 yılında Kaliningrad'da doğduyıl. Ebeveynler basit işçilerdi - Aleksei Yakovlevich Starokulov ve Antonina Alekseevna Beloglazova. Büyük bir sporda, Sergei annesinin daha tuhaf bir ismini aldı.

Mücadele ile baş etmeye başladıikiz kardeş Anatoly. 14 yaşında. Sonra ikisi de 30 kilogramdan az ağırlığındaydı. İlk antrenörü Granit Ivanovich Toropin idi. İkisi de yetenekli ve yetenekli güreşçilerdi. Tek sorun, Sergei ve Anatoly'nin aynı ağırlık kategorisinde performans göstermeleriydi. Toropin onları yetiştirmeye karar verdi. Sergei iyileşmek zorunda kaldı ve 52 kilodan fazla olanların kategorisine gitmek zorunda kaldı. Anatoly daha hafif kategorisinde kaldı.

Kardeş Anatoly

Beloglazov Sergey

Sergey Anatoly'nin kardeşi de belli olduserbest güreşte başarılar. Üç kez dünya şampiyonu oldu. Şu anda bu spor için Rus gençlik takımının koçu. CSKA kulübünde çalışıyor.

Profesyonel kariyerine Kaliningrad'daki silahlı kuvvetler kulübünde başladı. Daha sonra Kiev Dinamo'da çaldı.

1980’de Moskova’daki Olimpiyat Oyunları’ndakazanan. Son maçta 52 kilograma kadar kilo kategorisinde Polonyalı atlet Vladislav Stetsik ile bir araya geldi. Zafer, açık bir avantaj elde etti.

Sergey'in Kiev'e taşınması

Sergey Beloglazov freestyle güreş

1977 yılında Beloglazov Sergey Kaliningrad'dan Kiev'e taşındı. Yakında o yerel spor kulübü "Dinamo" için oynamaya başladı.

Yüksek öğrenimin arifesinde o aldıKrasnodar Devlet Pedagoji Enstitüsü, daha sonra Felix Dzerzhinsky adını taşıyan Saratov Yüksek Komuta Okulu'ndan mezun oldu. İçişleri Bakanlığı görevlisi unvanını aldı.

İlk uluslararası başarılar

Beloglazov Sergey güreşçi

All-Union bir dizi zaferden sonra Beloglazov Sergeiyarışmalar SSCB milli takımının bir parçası oldu. Onun için ilk büyük uluslararası başlangıç ​​Nisan 1979'da düzenlenen Romanya'nın başkenti Bükreş'teki Avrupa Şampiyonası oldu.

Beloglazov Sergey, güreşçi, önceki kategoride hareket etti57 kilogram. Finallerde Romanya atlet Aurel Neagu ile bir araya geldi. Zafer Sovyet sporcu içindi. Avrupa şampiyonasında Sovyet takımı genel sıralamada kazandı. Sovyet sporcuları 8 altın madalyadan 8 kazandı. Bir zamanlar ikinciydi. Yalnızca 62 kilograma kadar olan kategoride ödül yok.

Aynı yıl, biyografisi sporla yakından bağlantılı olan Beloglazov Sergey, ilk kez Dünya Şampiyonasına katıldı. Yarışmalar Kaliforniya'nın başkenti San Diego'da yapıldı.

Kategorisinde 57 kg'a kadar Beloglazov kaybettiJapon atlet Hizaki Tomiyama. Sovyet takımında dünya madalyası genel madalya sıralamasında (ve serbest stil ve Greco-Roman güreşinde) ilk sırada yer aldı. Sovyetler Birliği'nin aktif atletleri 9 altın, 5 gümüş ve iki bronz madalyaydı. Sadece dört ağırlık kategorisinde, yerli sporculardan biri podyuma çıkmadı.

Olimpik altın

Moskova'da Sergei Olimpiyat Oyunları kategorisinde 57 kilograma kadar Sergei Beloglazov. Serbest stil güreş madalyadaki en zengin disiplinlerden biriydi. Toplamda 10 set oynandı.

Beloglazovlar kardeşler yenilmezdi. Anatoly final maçında Demokratik Halk Cumhuriyeti Ho Lee Pena daha iyi temsil Kutup Wladyslaw Stetsik ve Sergei edildi yenerek finalde kendi kategorisinde kazandı.

Genel sıralamada, Sovyet güreşçileri yedi kazandıon altın madalya. Sergei Kornilayev sadece 48 kilograma kadar üçüncü sırada kaldı ve altın da İtalyan Claudio Pollio'nun eline geçti. Ve 74 ve 82 kilo ağırlığındaki sporcular arasında Bulgarlar - Valentin Raichev ve İsmail Abilov - ilk sırada yer aldı.

Ikinci altın

Beloglazov Sergey fotoğraf

ABD Olimpiyatları boykot etmesinden sonraMoskova, Los Angeles'taki aşağıdaki 1984 Oyunları Sovyet sporcuları olmadan geçti. Genel Sekreter Çernenko, Olimpiyatlar'ın temel ilkelerini ağır bir şekilde ihlal ettiği ve SSCB'ye karşı kitlesel anti-Sovyet propagandasını dağıttığı için, sporcuları Olimpiyatlara göndermenin uygun olmadığını düşündüğünü belirtti. Bu nedenle, Sovyet güreşçilerin XXIII Oyunları görünmedi ve takım etkinliğinde ilk yer Amerikalılara gitti.

Olimpiyatlar Beloglazov Sergey için bir dahaki sefere,Tüm spor gazetelerinde yer alan fotoğraf 1988'de gitti. Oyunlar Kore Seul'de gerçekleşti. Kardeşi Anatoly artık ağırlık sınıfında lider değildi. Yeri bronz madalya kazanan Vladimir Toguzov tarafından çekildi.

Sergey, aynı zamanda, kalifikasyonu ve İranlı Asker Mohammadian'la yaptığı son savaşta da güvenle geçti. Varlıktaki ikna edici bir zafer ve ikinci altın Olimpiyat madalyası.

başarılar

Beloglazov Sergey Biyografi

Kariyeri boyunca birçok zafer kazandıBeloglazov Sergey. Gezegendeki en büyük yarışmalarda ödül kazandı. İki kez Olimpiyat altın madalyasına ek olarak altı kez dünya şampiyonluğu kazandı - Amerikan San Diego, Makedon Üsküp, Kanadalı Edmonton, Kiev, Budapeşte'de iki kez ve bir kez daha Fransız Clermont-Ferrand'da.

Serbest stil güreş Dünya Kupası 4 kez kazandıkategorisi 57 kilograma kadar. Avrupa şampiyonasında 5 kez kazandı - Macaristan Bükreş, Bulgar Varna ve Veliko Tarnovo, İsveç Jencheping, İngiliz Manchester.

1984'te Los Angeles'taki Olimpiyat Oyunları ile paralel olarak düzenlenen sosyalist kampın devletleri arasında bir dizi uluslararası yarışmada kazandı.

Antrenör kariyeri

Beloglazov Sergey ödülleri

Harika bir sporla bitiren Beloglazov girdiSpor toplumu "Dinamo" da antrenör olarak çalışmak. spor Dmitry Mindiashvili ve çift Olimpiyat şampiyonu Ivan Yarygin ustası ile birlikte takiben serbest güreş SSCB milli takımını çalıştırdı.

Milli takım ile sadece iki çalıştıyıl ve perestroika sırasında ülkeyi terk etti. 1994 yılına kadar, Amerikan Olimpiyat takımının kıdemli antrenörü olarak çalıştı, daha sonra 4 yıl boyunca Japonya'nın en büyük uluslararası güreş müsabakasına katılmaya hazırlandı. 1998'de Rusya'ya döndü.

Evde Beloglazov hemen bir yer aldımilli takım. Erkek takımın kıdemli antrenörü oldu. 2000 yılında ekiple birlikte Avustralya Sydney'de Olimpiyatlara gitti. Yarışmalarda sadece 8 takım ödül çıkarıldı. Takım etkinliğinde Beloglazov liderliğindeki Rus takımı 4 altın ve bir gümüş kazanarak birinci oldu. Zaferler Murad Umakhanov, Adam Saitiev, Sagid Murtazaliyev ve David Musulbes tarafından kazanıldı. Bir altın madalya sahibi olan Amerika Birleşik Devletleri, İran, Azerbaycan ve Kanada'dan güreşçiler tarafından layık bir yarışma yapıldı.

2003 yılında, Beloglazov tekrar pişirmeye gittiAmerikalı güreşçiler. Rusya'ya ikinci dönüş 2006 yılında gerçekleşti. Bu kez, kadınların ulusal güreş takımının eğitimi ile görevlendirildi. 2009 yılında Singapur milli takımının baş antrenörlüğüne atandı.

Şu anda Rusya'da çalışıyor. CSKA spor toplumunda Moskova bölgesinden bir takım ve serbest stil güreş kulübü bulunuyor.

Sergey Beloglazov evli. İlk evliliğinden ikisi olmak üzere dört çocuğu var.

Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 2019

Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 2019

Related news

 • Magnezyum İçeren Yiyecekler
 • Dondurmalı Portakallı Revani
 • Korkunç ruh hastalıkları
 • En Lezzetli Zeytinyağlı Yemeği Yapmanın Püf Nokaları
 • Fidel Castronun adı Rus kentlerinde yaşayabilir

 • Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 43

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar


  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 50

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 81

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 67

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 33

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 85

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 44

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 37

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 73

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 78

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 13

  Beloglazov Sergey: biyografi ve fotoğraflar 6