Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 2019

Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 2019

Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 62 05.02.2019, 03:27

Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak?

Rusya'da uzun yıllar boyunca asgari ücret, asgari geçimin altına ayarlandı. Vatandaşlar muaf tutmayı bırakmadı, bu nasıl mümkün olabilir? Ama şimdi işler nasıl?

İlk adım atıldı: Devlet sorunu tanımakta ve düzenli ücret artışları üretmektedir. Ama hala geçim seviyesinin altında. Önümüzdeki yıl 2013'te ücretlerin% 13'e kadar artırılması planlanıyor, ancak yaşamak için asgari düzeyde olan boşluk da yüksek olacak. bugün 6800 ruble olduğunu ve gelecek yıl artırılacak Eğer şimdi olduğu gibi, maaş ile fark (2013 yılında kabaca 8.000 karşı 2012'de, 5200 yılında 6800 karşı 4600) aynı olacaktır.

İş Kanununa göre asgari ödemeRusya'da emek, geçim seviyesinin altında olamaz. Gerçekte, sadece% 67'dir. Bu hukuk kuralları neden çalışmıyor? Federal yasada, minimum büyüklüğü belirleyen bir boşluktan dolayı.

Miktarlardaki boşluk ciddi. 2013 yılında asgari ücret (asgari ücret) 2011'in geçim düzeyine eşitlenebilmektedir (daha sonra 5600). Soru şu ki, neden tüm dünyada böyle bir saçmalık yok, ama biz oluşmuşuz? Bu rakamları eşitlemek için herhangi bir önlem alınacak mı?

Bu sorular birçok Rus’un ilgisini çekiyor.Çünkü resmi maaş (gerçekte tam olarak gerçeği yansıtmayan istatistiklere göre yargılar), nüfusun% 20'den fazlası eşittir ve hatta geçim düzeyinden daha azdır. Vatandaşların bir başka kategorisi de emeklilere aittir, ayrıca bu göstergeye de bağımlıdırlar ve bu paranın bile ilaç için bile yeterli olmadığı durumlarda, böyle bir miktarın asgari olarak nasıl kurulabileceğini merak etmeyi bırakmazlar. Gerekli ilaçların ucuz analoglarının bile bugün oldukça pahalı olduğu, ancak her zaman hasta tarafından kronik olarak ihtiyaç duyulduğu bir sır değildir. Emeklilik yaşına gelince, ülkenin sakinlerinin ezici çoğunluğunun sürekli tedavi gerektiren bir hastalık (hatta bir tanesinin olmadığı) teşhisi konmuştur. Gerekli miktarda ilaç ve yiyecek alma imkânı olmayan emekliler yaşar, ancak sadece var olurlar.

Bu durumun nedenleri açıklanmamıştır,Yetkililer bu soruya farklı cevap verirler. Asgari ücret ile asgari geçim tutarı arasındaki farkı karşılamak için yeterli bütçe yoktur. Ancak sorun sadece bu değil, hazine araçları yeniden dağıtılabilir. Buradaki nokta farklıdır: asgari ücret artarsa, bu durum küçük işletmelerle durumu değiştirecektir. Jur'un sırrı yok. bireyler ve işverenler, bunu hafifletmek için, böyle bir artış kârlı değildir. Vergi ve harç masrafları, çalışanlara verilen ücretler, küçük firmalarca iflas yoluna gönderilecektir.

Ayrıca, asgari ücretRusya sosyal ödemeleri belirliyor. Artışıyla birlikte, sosyal yardımlarda ve emekli maaşlarında artış olacaktır. Bu, hazineyi anında "yıkacak". Bu nedenle, iki göstergenin denklemi aşamalıdır. Ve gelecekte, temel miktarların ülkedeki zaman, ihtiyaçlar ve gerçek duruma karşılık gelmesini sağlamak için tüketici sepetini ve asgari ücretin revize edilmesi planlanmaktadır. Bu tür önlemlerin yakında yapılmayacağı üzücü.

Asgari ücret büyük bir rol oynamaktadır.ülkenin yaşamının ekonomik ve sosyal konuları. Devlet çalışanları ile özel şirketlerdeki çalışanlar arasında emeklileri ve güçlü insan nüfusu arasındaki eşitliği (daha doğrusu, onun yokluğu) yansıtan bu gösterge budur. Ülke nüfusunun çoğunun bulunduğu yoksulluk sınırını belirleyen asgari ücrettir. Bezdenezhye, özellikle de diğer gelişmiş uygar ülkelerin geçmişine karşı, devletin en korkunç sorunu.

Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 2019

Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 2019

Related news

 • Beyaz Ren geyiği
 • Çam ağacı tatlısı tarifi
 • At Kestanesinin Faydaları
 • Okula Yeni Başlayacak Çocuklara Okula Hazırlık Eğitimi
 • Rahim filmi nedir Hangi hastalıklar için yapılır

 • Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 45

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak


  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 16

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 62

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 65

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 26

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 1

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 7

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 41

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 24

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 66

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 23

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 98

  Asgari ücret ve geçim minimum: bu göstergeler eşit mi olacak 61