Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 2019

Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 2019
22.08.2019

Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 98

Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama

Arpa, sebase bezin veya kirpik bulutunun pürülan bir iltihabıdır. Nasıl ve neden ortaya çıktığı aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır.

arpanın gözdeki nedeni

semptomataloji

İç arpa gözünde olgunlaşıryavaşça. İlk bakışta göz kapağı biraz şişer; kademeli olarak şişme renkleri değiştirir - soluk pembeden şişmiş kızıllara. Sonunda küçük bir tüberkül belirir ve üzerinde bastırırsanız veya dokunursanız keskin bir acı ile yanıt verir. Ağrı giderek büyür, göz kırpması zorlaşır. Scourge'dan nasıl kurtulunur?

Hastalık seyri

Arpanın gözdeki nedeni gidişatını etkilemezhastalığı. Her olursa olsun olgunlaşma her zaman iki veya üç gün sürer; ancak bu pus çıktıktan sonra. Çoğu doktor, sabırlı olmasını ve patlamasını beklemenizi önerir, ancak herkesin yapabileceğini düşünmeyin: arpanın büyümesine eşlik eden keskin acıya ek olarak, son derece kayıtsız görünüyor. Olayların gidişatını hızlandırmak için sıcak sıkıştırmalar yapabilirsiniz - sıcakta arpa daha hızlı büyür. Pürülan baş, olgunlaşmanın sonunda kamburun üstünde göründü. Hafif, çirkin gibi göstermek için görünüyor, bu nedenle birçok insanın açmaya çalışması sürpriz değil. Bunu yalnızca eksiksiz steril koşullar altında yapabileceğinizi belirtmeliyiz, ancak bir profesyonel, yani bir doktora emanet etmek en iyisidir. iç arpa gözü

Arpanın gözdeki nedeni

Peki, arpa neden görünür? doktorlar provoke baş faktör bağışıklık sistemini zayıflattı çağrı gibi - bu yağ bezlerinde (genellikle Staphylococcus aureus) enfeksiyon girişini izin verir. Son zamanlarda soğuk algınlığı geçiren insanlarda iltihaplanma sıklıkla görülür ancak bu hastalıklar sadece bir sonuçtur.

Soğuk arpa

Gerekli önlemleri almazsan, iltihap,Bir yığın haline dönüşün - buna "halyazion" denir. Gözdeki arpanın nedeni göz kapağının içinde bulunan meibom bezinin tıkanmasıdır. Kural olarak, nodül birkaç gün içinde tamamen kaybolur ve kişi rahatlamayla iç karartır. Bununla birlikte, iltihaplanma süreci geçmez, ancak göz kapağının altından geçer. Ağrı yoktur, ancak geniş çaplı bir halyazh göze bastırır ve görme bozulmasına neden olabilir.arpa hızla tedavi

Arpa üzerinde göz muayenesi ne kadar sürer?

Aslında, sağlıklı bir vücut oldukça yetenekliYalnız halazyonla başa çıkmak için: Tıkanmış bezdeki enfeksiyon yavaş yavaş giderilir ve göz orijinal durumuna geri döner. Bununla birlikte, dokunulmazlık zayıflarsa veya arpa olgunlaşma sürecini kınamak istiyorsanız, bir doktora danışın. Büyük olasılıkla, hastanede steroidler, antibiyotikler, özel bir masaj kursu ve sıkıştırma seçenekleri sunulacaktır.

Gözde arpa nedeni ve evde tedavi

Eğer bir sebepten ötürü istemiyor ya da istemiyorsanBir doktora gidebilir, halk ilaçlarını deneyebilirsiniz. Tabii ki, hane halkından gözünüze tükürmesini istememelisiniz, ancak arpa ısıtması çok faydalı olabilir. Bunu yapmak için yumuşak bir pazara ya da sıcak tuza sarılı haşlanmış bir yumurta kullanabilirsiniz. Kendinizi patlamaya hazır oluncaya kadar arpaya zarar vermemeye çalışın, aksi takdirde enfeksiyonu enfekte etmek çok kolaydır.

Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 2019

Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 2019

Related news

 • Sütlü Patates Çorbası Tarifi
 • Bebeğiyle İlgilenen Babalar Daha Mutlu
 • Hem zayıflatıyor hem de bulantıyı önlüyor
 • Maxim Grigoriev: genç oyuncu Lokomotif hayatı ve kariyeri
 • İstanbul Yelken Kulübü Yaz Okulu 2015

 • Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 56

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama


  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 33

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 55

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 91

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 46

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 79

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 92

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 41

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 9

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 55

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 70

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 65

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 39

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 89

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 88

  Arpanın gözdeki nedeni: semptomatoloji ve açıklama 54