Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 2019

Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 2019

Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 40 03.02.2019, 23:38

Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise

Armen Gasparyan tanınmış bir Rus tarihçidir,gazeteci, yazar-yayıncı, radyo kişiliği ve halk figürü. Onun popülaritesi, Rusya'nın geçmişi üzerine tarih kitaplarının döngüsü yoluyla kazandı. Birçok gazeteci ve yazar yarışmasının yanı sıra "Rusya Patriot 2013 Ödüllü" ödülünü kazandı.

Armen Gasparyan

Kanımdaki Hikaye

Armen Sumbatovich Gasparyan, 4 Temmuz'da Moskova'da doğdu1975. Ailesiyle ilgili ayrıntılı bilgi yok, yalnızca çocukluğunu başkentte geçirdiği. Gençliğinden, memleketinin ve ülkesinin tarihine bayılıyordu. Özellikle çocuk, geçen yüzyılın önemli olaylarıyla ilgileniyordu çünkü onlar gelecekteki Rusya'nın kaderini belirlediler.

Ancak, tarihteki bütün sevgisine rağmen,Armen Gasparyan MNU gazetecilik fakültesine girdi. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi. Böyle bir seçim tesadüfi değildi. Mesele şu ki, bir gazetecinin belgesi, sıradan "ölümlü" olanların içine girmeyecekleri kapıları açmasına yardımcı olabilir. Ve aslında, Moskova Devlet Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra 1996'da Armen Gasparyan tarihi arşivleri ayrıntılı olarak incelemeye başladı.

İş onu tamamen özümsemişti. Her geçtikçe, geçmişin uçurumuna gittikçe artarak sayısız sorunun cevabını bulmaya başladı. Armen Gasparyan'ın oturduğu bir uyuşturucu gibiydi. Tarihçi, bilginin yalnızca kendisi için saklanamayacağını anlamıştır. Bu nedenle, Anavatan tarihi hakkında gerçeği ortaya çıkararak geçmişin sesi olmaya karar verir.

Armen Gasparyan Kitapları

Popülerlik kazanıyor

Armen Gasparyan'ın eseri başlıyor1999'da "Gençlik" radyo istasyonunda. Burada "En Yeni Hikâye" ve "Son Fırtına" gibi programları yönetiyor. Genç bir gazeteci için bu çalışma kendinizi profesyonel bir tarihçi ilan etmek için mükemmel bir fırsat haline gelir. Ve yakında beklentileri haklı.

2000 ortasında Gasparian radyoya davet edildi."Mayak". Burada İkinci Dünya Savaşı'yla ilgili projeleri yöneten bir uzman görevini üstleniyor. Havadan en ilgili konuları araştıran ve onlarla ilgili bilgi sağlayan Armen'di. Buna ek olarak, "Büyük savaşın büyük savaşları" ve "Rusya'nın dışındaki Ruslar" gibi programlarda liderlik etti.

Bu iki radyo istasyonu ile Armen Gasparyan2008'e kadar işbirliği yapıyor. Bu süre zarfında, Rusya'nın geçmişi hakkında yalan söylemeye cesaret eden herkesi kovar nitelikte, eğitimli bir tarihçinin şanını kazanır.

Yeni aşama

2008, Gasparyan için bir dönüm noktası oldu. Her şeyden önce, bunun sebebi onun ilk kitaplarının "OGPU vs. EMU. Paris'teki Gizli Savaş. 1924-1939 yıl "ve" Güven "Operasyonu. Rus göçe karşı Sovyet istihbarat. 1921-1937. "Her ne kadar eserleri bir ümitsizliğe neden olmasa da yine de gazeteciye yeni bir rol sundu.

Daha az önemli bir olay, Arsen'inGasparyan, "Rusya'nın Sesi" radyo istasyonunda çalışmaya başladı. Burada, bu konuyla alakalı giderek daha fazla sayıda yeni proje yayınlayarak tarihe geçmeye devam etti. 2012 yılının başında Rus radyo hizmeti Golos Rossii'nin genel yayın yönetmeni olarak terfi etti. Bir yıldan biraz uzun bir süre sonra Armen Gasparyan özel projeler müdürlüğünü görevlendirdi.

Armen Gasparyan tarihçisi

Edebi bir kariyerin başlangıcı

Yazar olarak ilk kez Gasparyan kendini ilan ettiKendi blogunuzun sayfaları. Buna "Armen Gasparyan'ın Günlüğü" deniyordu. Burada, gazeteci beyaz harekete materyalleri düzenli olarak yükledi. Ancak Ermeni Gasparyan'ın kendisi gibi, gazetecinin kaynağı benzeri görülmemiş bir popülariteye kavuşmaya başladı. Yazarın fotoğrafı, tarihin sorunları ile ilgili makalelerin başlıklarına gittikçe daha fazla başlamıştı.

Yazarın ilk kitapları 2008'de doğduyıl. Ne yazık ki, o zaman sadece birkaç okuyucu onlara dikkat etti. Ancak, genç yazar utandım değildi: bilginin ışığını geniş kitlelere taşımak istedi. Bu yüzden gelecekteki tarihi araştırmalarımı bırakmadım.

Armen Gasparyan fotoğrafı

Armen Gasparyan: Dünyayı çeviren kitaplar

2008 ile 2019 yılları arasında, yazarın kalemindenon kitap üretildi. Hepsi, arşivlerin ve tarihsel raporların uzun vadeli araştırmasıyla bağlantılı uzun ve özenli bir çalışmanın sonucudur. Ve aralarında, yazarın tüm ustalığını tamamen yansıtan kuşkusuz üç lider vardır:

 1. "Büyük İmparatorluğun çöküşü" (2016). Bu kitapta, yazar Çarlık Rusyasının düşmesinin nedenini açıkladı. Burada, Ekim Devrimine yol açan tüm neden-sonuç ilişkileri boyanmıştır.
 2. "İç savaşın ateşinde Rusya" (2016). Eğer önceki kitap savaşın "kızıllar" ve "beyazlar" arasında neden başladığını anlatırsa, bu iş nasıl geçtiğini anlatacaktır.
 3. "Zaferden sonra savaş. Bandera ve Vlasov: bir sınırlama olmaksızın bir ceza "(2019). Armen Gasparyan'ın son kitabı, Ukrayna'da milliyetçilik sorunlarına adanmıştır. İçinde Stepan Bandera'nın kim olduğu ve neden onun eylemlerinin utanç verici olarak değerlendirilmesinin gerektiği hakkında ayrıntılı bir şekilde anlatır.

Yazarın bugün hala olduğuna dikkat edilmelidir.kendi inançlarına sadık kalır. Daha önce olduğu gibi, Armen Gasparyan tüm zamanını tarih çalışmasına ayırıyor ve yakında başka bir kitap çıkarmaya hazırlanıyor. Bu nedenle, tüm hayranları ve yakın gelecekte sadece tarih hayranları, yansıma için yeni bir konu alacak.

Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 2019

Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 2019

Related news

 • Dudak Soyulması Neden Olur Nasıl Geçer
 • TIĞ İŞİ ÖRGÜ TÜRBANLI ATKI YAPILIŞI VİDEOLU
 • Çiçek Modeli Yuvarlak Lif Yapımı Türkçe Videolu
 • Dolce Gabbana İlkbahar Yaz 2017 Reklam Kampanyası
 • Eldeki Kahverengi Lekeler Nasıl Geçer

 • Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 21

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise


  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 42

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 77

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 49

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 65

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 18

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 4

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 65

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 6

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 50

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 20

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 76

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 70

  Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise 86