Arkadaşlar için komik takma adlar

Arkadaşlar için komik takma adlar

Bir kişi her şeye bir isim vermekten hoşlanır.etrafındaki karmaşık dünyada yönelin. Bazen bu isimler gülünç olur, fakat şaşırtıcı derecede doğrudur ve bu nedenle hatırlanır. Çoğu zaman arkadaşlarımıza, arkadaşlarımıza ya da dört ayaklı arkadaşlarımıza - evcil hayvanlara vereceğimiz takma adlar veya takma adlarla olur. Bu neden oluyor? İnsanlar neden takma adlar veriyor? Komik takma adlar nasıl alırsınız? Bu ve diğer soruların cevapları makalede bulunabilir.

İsim ve takma ad

Her insan doğumda bir isim alır vebireysel kültürler - hatta birkaçı. İsimler anlamlara sahiptir. Örneğin: Andrew - "cesur", Olesya - "savunmacı", Alsu - "pembe yanaklı", Damir - "ısrarlı". Antik inançlar, bir kişinin adının karakterini ve kaderini belirlediğini söylüyor.komik takma adlar

Bununla birlikte, gerçekte,doğumda verilen adın verilen kişinin kişisel niteliklerine veya görünüşüne karşılık gelip gelmeyeceği. Böylece, "cesur" Andrei kararsız ve çekingen görünebilir ve "pembe yanaklı" Alsou, doğal olarak soluk tenlidir.

Bu nedenle, birçok kişi takma ad alıyorsürekli dönen toplumsal çevre: arkadaşlar, sınıf arkadaşları ve sınıf arkadaşları, meslektaşları. Belirli bir karakter amblemi olan insanlar sadece arkadaşlar, akrabalar ve arkadaşlar için komik takma icat severler. Bazen bir kişinin takma adının özü, adı ve soyundan daha iyi yansıttığında olur. Ancak çoğunlukla takma adlar bir şaka olarak verilir ve sonra "sopa" yapar. Genellikle bir süre ve bazen - hayat için.

Takma adlar nereden geliyor (takma adlar)

Birkaç isme sahip olma geleneği ve halaKızılderililerin yanı sıra İspanyollar ve Portekizce var. İkincisi, babadan ve anneden alınan genel polisilablık soyadlarıdır. Antik çağlarda pek çok halkın temsilcileri, birçok ismin insanları kötü güçlerden korumakla kalmayıp, aynı zamanda hayatta bir "manevra" yapma imkânı sağladığını düşünüyorlardı. Verilen isimlerden herhangi biri onun karakterine veya görünümüne mutlaka uyacaktır. Böylece, birisi veya soyadı sürekli kullanılmışken, bazıları "yedekte" kaldı.arkadaşlar için komik takma adlar

Eski insanlar isteyerek takma adları kullandılar. Birinin gerçek ismini bilerek bu kişiye zarar verebileceğine, ona büyü yapacağına inandılar. Bu nedenle, gerçek adı dikkatle gizlenmiş, ikinci ve üçüncü isimler kullanılmış ve hatta takma adlar kullanılmıştır. Belli bir kişinin özelliklerine (görünüş, karakter, beceri) uygun olarak veya kendi türündeki faaliyetlerine göre oluşturulmuştur. Çoğu modern soyadı değiştirilmiş atanın takma adları olduğu bilinmektedir.

Bir kişi kendi adını değiştirdiğinde

İsim her zaman insanın kaderi olduğu için,daha sonra isim değişikliği kişinin kaderini değiştirme arzusu anlamına gelir. Bir kişinin yeni bir hayata başlamak istiyorsa Örneğin, onun "yedek" isminin bir (onun kültüründe ise ikinci ve üçüncü isim vermek) alacak, ya da daha uygun gelecektir. Manastır için ayrıldıklarında, aynı zamanda azizlerin isimleri listesinden seçerek yeni bir isim alırlar. Bir insanın yaratıcı veya kamu faaliyetleri (aktör, yazar, blogger, müzisyen, politikacı) devreye girer, da kalabalığın arasından sıyrılmak için, bir takma alır sıklıkla edilir ve ek olarak, kamu ve özel hayatı birbirinden ayırt etmek.

Neden isimleri vermek

Atalarımızın gelenekleri olup olmadığını söylemek zorarkadaşlar için komik takma adlar icat. Belki de komik bir şey yaptılar, ama kazara. Ancak, bu genellikle günümüzde, modern takma adlarla gerçekleşir.en komik takma adlar

Çoğu zaman takma isimleri ayırt etmek için verilirBaşka bir adam. Büyük olasılıkla, ilk takma isimler bu şekilde kuruldu. Örneğin, Stepan, Mary, Ivan vb. Ve eğer onlara "Demirci Ivan", "Mary the Beauty", "Stepan the Merry Man" diyorsanız, hemen ne tür bir insan olduğu anlaşılır. Benzer takma adlarda, genellikle işgal türü, görünüş, karakter ya da kökeni düşünülmüştür.

Bizim zamanımızda, böyle "tahsis" takma adlar genellikle bir kişinin gerçek adı veya soyadından oluşur: Sergei - Gri, Gorokhov - Bezelye, Kuznetsov - Demirci, vb.

Çoğu zaman başkalarına göre bir kişiye verilen takma addır.Bu, verilen toplumun (arkadaş, meslektaş, derste yoldaşlar) tavrının yansıtıldığı bir aynadır. Sevgi ve komik takma adlar, ilişkilerde sorunlar hakkında kabul ve saygıyı, saldırgan rumuzları gösterir.

Bebek ve yetişkin komik takma

erkekler için komik takma adlar

Insanlar için komik takma icat geleneğiÖzellikle okul çağında yaygın. Çocuklar sadece yetişkinlerden daha fazla gözlemci değildir, aynı zamanda çok daha basittirler, bu yüzden isimler hızlıdır ve sıklıkla arka arkaya herkese gelir: hem birbirimize hem de yetişkinlere. Son durumda, "taşıyıcı" dan gelen takma, elbette gizlidir.

Erkekler için eğlenceli takma adlar nelerdir?

 • pate;
 • Caramba;
 • Çivi;
 • Lyalya, Katya, Olesya ve benzeri kız isimleri;
 • Cin.

kızlar için komik takma

Kızlar için komik takma adlar nelerdir:

 • Chupacabra;
 • kasvetli;
 • Vasya, Tolyan, Vitya ve benzeri erkek isimleri;
 • Para Birimi (Val adına);
 • Torpido.

Öğretmenlerin takma adları genellikle kişisellerini yansıtır.öğrencilerin kalite ve tutumları. Örneğin: Kötü, Korozyon (beyin yiyor). Ve iyi bir tavrı gösteren sevgi takma adları da var: Anastasia Petrovna - Nastushka. Çoğunlukla okul çocukları öğretmenlere takma ad verir, ilk adlarına veya soyadı veya soyadlarına dayalı olarak şaka olarak. Yani Vera Andreyevna "Veranda" olur, Natalia Fedorovna - "Nafane", Venediktov adında bir öğretmen "Broom" takma adını alır ve böyle devam eder.

Ama çoğu zaman çocukların büyümesi ve arzu etmesiOnlardan isimleri icat kaybolmaz. Sadece okul kolektifinin yeri işçi tarafından işgal edilir. Kamuoyu yoklamalarına göre, insanların yarısından fazlası patronları ve meslektaşları için takma isimlerle geliyor. Çoğu zaman bu eğlence ve "komplo" için yapılır. Aynı zamanda, icat edilen takma adda az sayıda insan saldırır, çoğunlukla yetişkinler bunu mizahla ilişkilendirirler.

Kolay takma adlar

Düzenli şirketlerde genellikle komik bir şekilde ortaya çıkar.arkadaşlar için takma adlar. Böylece, belirli bir genel ruh, belirli bir iletişim çemberinin özel bir atmosferi vurgulanmaktadır. Çoğu zaman isim bir sebepten dolayı değil, buna rağmen verilir. Keskin bir öfke sahip Gnome veya Thumbelina - - Dobryachok veya peri ve kel - Kıvırcık Örneğin, çok ince bir adam zhirtrest veya Tolstyasha, yüksek aradı. Böyle durumlarda, bir takma isminin komik etkisi, gerçekle tutarsızlıktan dolayı tam olarak elde edilir.

insanlar için komik takma adlar

Bazen, takma adı çok başarılı "yapışır"arkadaşların genellikle ona başka bir şey demeye son verdikleri bir kişi, ve kendisi de, gayri resmi bir ortamda biriyle tanıştığında, kendisi de takma adı gibi görünüyor. Birinin takma gerçek adı (Fyodor Victor Chris Margot) çok benzer Çoğu zaman eğlenceli durumları meydana gelir ve daha sonra bir kişinin gerçek ismi tamamen farklı olduğu ortaya çıktı ve böylece çünkü aile veya eski (onu) onu aradım , zaten unutulmuş olayı. En saçma takma takma adlar genellikle kasıtlı olarak icat edilmez, ancak bazı unutulmaz olaylar ya da beklenmedik bir "içgörü" sırasında, kazara oldukça elde edilir.

Evcil hayvanlar için komik takma adlar

İnsanlar, birini ayırmak ya da tavırlarını göstermek istediklerinde takma ad ile gelirler. Bu, arkadaşlara, tanıdıklara ve dört ayaklı evcil hayvanlara eşit olarak uygulanır.

Tabii ki, köpekler ve kediler bir takma isim almaktan daha kolay,Bir kişi için bir isim seçmek yerine. Yard köpek ya da kedi Fluff Tuzik nicklerine iyi gider, fakat çoğu sahipleri bir hayvan güzel ve sıradışı ismi almak istiyorum. böylece Stepan, Max, Charlie, Sabrina, Marsilya ve: - Özellikle köpek ya da kedi safkan o zaman da genellikle hatta bazen yabancı isimler, insandır.

Kediler nasıl denir

Kediler ve kediler için komik takma adlar genellikleiyi bir hayal gücü ve mizah anlayışı olan sahipler. Çoğu zaman, "gıda onuruna" olarak adlandırılırlar, örneğin: Baton, Cheburek, Bun, Korzhik, Hindistan Cevizi, Patisson ve diğerleri. Çoğu zaman hayvanlara ünlü insanlar ya da karakterler adını alırlar: Pegasus, Terminator, Mila Jovovich, Uma Thurman. sıradışı renk beyaz kuyruk, Kaba takma üzerinde tüylü Chuchundra kedi ya da kedi ırkı Sphynx Cat: Etnik hayvan da eğlenceli takma için bir fırsat olabilir. özgün ve rahat bir şey olarak sadece icat kediler için bu komik takma vardır: Balıkçılık hatları, EUREKA, Maruska, de Lyalyus (- Lyalchik veya kısa) sayın.

Köpekler nasıl denir

Çoğu sahipleri dikkatle seçinKöpekler için takma. aile üyeleri değil, katılımcı veya sanatçılar bekçi fonksiyonu - Komik seçenekleri genellikle evcil havlamaya kimin için insanlar tarafından icat edilmiştir. Yani kefirchik, Tat, Tüp, Bucks, Kola, Barmalej, gulyabani, köfte ve diğer garip ama komik köpek takma. Fluff Doberman, Rottweiler Phil, dachshund'larda Domna: Hayvan görünüm aksine onun oyun ile saçma Bazen bir takma.

Böyle komik olsa da, çoğu zaman şefkatli isimler için sahibinin evcil hayvanına olan sevgi dolu tutumu, her zaman iyi davranmasa bile ortaya çıkar.

kediler için komik takma adlar

Bir takma ad veya bir takma ad, her şeyden önce, bir yöntemdirvurgulamak. Birisi komik bir takma ad alırsa, bu özel bir ilişkinin işaretidir. Kedilerin komik takma adları, köpekler için komik takma adlar, insanların komik takma adları - hepsi bu ilgi ve dostça bir tavırdır. Bu yüzden, iki ayaklı veya dört ayaklı arkadaşlarımızın bizim için gerçekten önemli olduğunu gösteriyoruz.Related news

 • Görevle Stalker: Call of Pripyat da bir vaha nasıl bulunur
 • Otobüs Bogdan: motorun özellikleri, yakıt tüketimi, onarımı
 • Murat Boz Olmuyor Şarkı Sözü, Oğuz Berkay Fidan Şarkı Sözleri
 • Yumurta-yı Hümayun nasıl yapılır
 • Rüyada Pelikan Görmek Neye İşarettir İslami

 • Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar


  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar

  Arkadaşlar için komik takma adlar