18.06.2019

Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 74

Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi.

Yapraktaki Trinity Kilisesi ilk olarak1632 tarihi belgeleri. Tapınak, tesadüfen değil, Yaşam Veren Üçleme olarak adlandırılır, çünkü antik hacıların yaya yolculuğuna Trinity-St Sergius Lavra'ya başladıklarıdır.

Tapınağın tarihi

Taşta, okçular tarafından kilise yeniden inşa edildi. Bu tövbe alayı her zaman çar'a sadık kaldı. Kendilerini 1678 tarihli Chigirinsky kampanyasında seçtikleri Stenka Razin'in yakalanmasına katkıda bulundular. Savaştan sonra, Rab'be şükran getirmeyi unutmadılar.

Tsar Aleksei Mikhailovich, konularını tercih etti ve kilisenin inşası için bir tuğla bağışladı, sürekli olarak ereksiyonunu denetledi, dini mutfak eşyaları gönderdi.

En yüksek iyilik, Çar Peter I tarafından kiliseye verildi.Böylece Lavrenty Sukharev komutasındaki alay, 1689 Streltsy isyanı sırasında ona sadık kalan ve onu Trinity-St Sergius Lavra'ya kadar takip eden tek kişiydi.

Amirallik ve parlamentonun statüsü 1704'te Peter I. kararnamesiyle kiliseye verildi. Daha sonra, 18. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen çan kulesi, karakteristik bir Admiralty sivrisine sahiptir.

Leafs Trinity Kilisesi

Sovyet yılları

1919'dan 1930'lara. Kilisenin başıbozan, daha sonra idam edilen Protopriest Vladimir Strakhov idi. Burada ayrıca neredeyse 20 yıl hapiste olan rahip Ivan Krylov'a da hizmet veriliyor.

1921'den 1924'e kadar. Önce bir mezmur-okuyucu, ve daha sonra burada deacon gelecekteki rahip-şehit John Tarasov hizmet etti.

1927'de - Kutsal Şehit John Berezkin.

1930'dan 1931'e. - Bolşevik yetkililer tarafından kapatılmadan önce kilisenin son başrahibi olan PriestMartyr Boris İvanovski. Bu 1931'de oldu.

İlk başta hostel buraya yerleştirildi, daha sonra atölyeler.

70'lerin başında tapınağın duvarları başladımetro istasyonundan çıkış inşaatı. Çalışma sırasında duvarlarda çatlaklar bulundu. Tapınak yıkılacaktı, ancak ünlü mimar Peter Baranovsky eski kiliseyi savundu.

1980 Olimpiyatları bahane olarak görev yaptı.ıssızlık içinde duran birçok Moskova kilisesinin ve Levhalardaki Kutsal Üçleme Kilisesi'nin kurtuluşu da kısmen restore edildi. Tapınak, Sovyet döneminin eklentileri ve eklerinden kurtarıldı, baş ve kubbe yerine geri döndü. Olimpiyatlardan sonra restorasyon çalışmaları dondu. Tapınağın Mosconcert'e taşınması planlandı. Ama neyse ki, bu olmadı.
Çarşaf Tarifesinde Trinity Kilisesi

Tapınağın restorasyonu

1990 yılında, Leafs'ta Yaşam Veren Trinity TapınağıRus Ortodoks Kilisesi'ne döndü. Tapınağın birinci katı, tam anlamıyla kum ve kilden kazmak zorunda kaldı. Çan kulesi yeniden inşa edildi, 17. yüzyıl örneklerine göre, Pokrovski koridorunun ikonostasları ve Moskova Büyükşehir binası St. Alexius'un bir kilisesi inşa edildi. Merkez şapelin ikonostasisi XIX yüzyılın fotoğrafından restore edildi.

Kilisede kilisenin hizmetine yeniden başlar başlamazYaşam, cemaatçilerin inançlarını güçlendirmek için Lord'un mucizelerinin ve merhametlerinin çoğunu açığa çıkardı. Birincisi, Tanrı'nın Annesi'nin Kazan Simgesi, kilisenin içinde ıssızlık sürerken, 60 yıl boyunca tavan arasında bulunan, Yapraktaki Üçleme Kilisesi'ne geri döndü. 90'ların başlarında oldukça beklenmedik bir şekilde keşfedildi.

Ayrıca, tapınağın yeni yaşamı boyunca zaten aynalanmış olan çarmıha germe ve ikonlar da vardır. Yaşam veren Trinity'nin bir zamanlar eski simgesi yenilendi ve aydınlanmaya devam etti.
Levhalardaki Trinity Kilisesi

Tapınak türbeleri

Kilisenin cemaati, ikon ressamı Vyacheslav Borisov'durparlak bir hafızanın ardında bırakarak birçok ikon yazdı. Ama güzel yeni ikonlarla birlikte, herhangi bir tapınak, Rusya'da Cuma günü kutsal şehit Paraskeva'nın harika bir simgesi gibi isimsiz ikonlar elde etmek ve lekelemek istiyor. Ya da Chernigov'un St. Theodosius'un simgesi olan bir parçası. Efsaneye göre bu simge, devrimden önce kutsal şehit Pankratiya adına kilisede idi. 1929 yılında tapınak tahrip edildi. Bu kilisenin son başrahibi 1931 yılında Yapraktaki Yaşam Veren Kutsal Üçleme tapınağında kutlandı.
Levhalarda Yaşam Veren Trinity Kilisesi

Çarşaflardaki Trinity Kilisesi - bir hizmet programı

Liszt'teki tapınak, çok sayıda yerel cemaatin yanı sıra diğer şehirlerden hacılar tarafından ziyaret edilmektedir. Her gün saat 8.00'de ayin başlar ve saat 17.00'de Vespers ve Matins başlar.

Kilisenin bayram günlerinde özellikle tapınakta çok fazla yer vardır.insanlar - herkes şenlikli bir ilahi hizmete ve tüm gece nöbetlerine katılmak için acele ediyor. Çalışma programı makalede sunulmuş olan Levhalardaki Kutsal Üçleme Kilisesi zor zamanlar geçirdi ancak ayakta kaldı ve tüm inananlara hizmet etmeye devam ediyor.Related news

 • Virgil Abloh
 • Opera da afişler nasıl çıkarılır Opera da reklam afişlerinin bloke edilmesi
 • Ev Yapımı Selülit Savar
 • Diz altındaki bacaklarda ağrı. Sebepler ve Tedavi
 • KULÜBE GİBİ SABUN LİFİ İLE FARKLI ÖRNEKLERİ SEVEN HANIMLARA

 • Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 93

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi


  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 23

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 62

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 11

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 2

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 28

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 45

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 89

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 18

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 86

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 43

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 10

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 80

  Çarşaflardaki Üçlü Kilise: tarih, modern zamanlar, hizmet takvimi 81