Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 2019

Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 2019
20.08.2019

Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 62

Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze

Çapraz dikişin görünümünün geçmişiayrı bir iğne türü bilinmiyor. Bununla birlikte, ilkel insanlar bile dikişin temellerini biliyordu. Bu, arkeolog bulguları ile kanıtlanmaktadır. Kazılarda kaba dikişlerle dikilmiş hayvan derileri bulundu. İğneli ilk iplikler de vardı. Her ikisi de şimdi olduğundan tamamen farklı görünüyordu. İplikler yerine hayvanlar damarları, yün, bitki lifleri, saçlar kullanıldı. İğneler ahşap, taş, kıllar ve balık kemiklerinden yapılmıştır. İlk çapraz dikiş kalıpları Mısır mezarlarında bulundu. Uzmanlara göre, bu eserler yaklaşık M.Ö. 600 - 700 yıllarında yaratılmıştır. Buradan dikiş nakışı tarihinin 2,5 bin yıldan fazla olduğu görülüyor.

Her ülkede dikişsiz nakış öyküsükendi yolunda gelişiyordu. Çizimlerdeki stil ve renk şeması belirgin bir şekilde farklıydı. Kural olarak, görüntüler ulusal gelenekleri, dini ayinleri ve tek bir insandan güzel görülen şeyleri yansıttı.

Örneğin, Batı Avrupa'da çapraz dikiş,XVI. Yüzyılda özellikle popüler olan, kutsal kitaptan hikayeleri ve metinleri yansıtıyordu. XVIII. Yüzyılın sonunda görüntü konuları çok çeşitlileşti. Doğu'da nakış, kullanılan renk çeşitliliği ve süslemenin karmaşıklığı ile ayırt edildi.

dikiş güzel ve kolaydırRusya'da çapraz dikiş tarihi, Xyüzyıl. Ardından Rusya'da işlemiş olması arkeolog bulgularını gösteriyor. Temel olarak, bunlar kostümler ve ev eşyaları üzerindeki karakterlerin görüntüleri idi. XVIII. Yüzyılda, nüfusun tüm kesimleri zaten bu el işine girişmişti. Kentsel nakışın konuları Batı modasının etkisi altında sürekli değişti ve köylü el sanatlarında eski gümrük ve ritüelleri yansıtıyordu.

çapraz dikiş tarihiRuslardan çapraz dikiş önceliklemuska rolü. Bu nedenle, vücudun dış dünya ile temas ettiği yerlerde gömleğin kolları, boynu ve kenarı üzerine uygulandı. Çapraz havlu ve havlu ile işlemeli bereketin sembolü ve ataları kült taşıyordu. Çalışmada kullanılan her renk, işaret ve sembolün kesin anlamı vardı. Rusya bölgelerinde çapraz dikiş nakışının geçmişi farklı şekillerde gelişti. Her ilde süslemeleri yapmak için kullanılan sembol ve yöntemler kullanılmıştır. XX. Yüzyılın ikinci çeyreğine kadar insanlarda geleneksel nakış var olmaya devam etti.

çapraz dikişin geçmişiYavaş yavaş, sıkı gelenekler geriledi ve buEl sanatları temelde zevk uğruna uğraşmaya başladı. Popülerliğini kaybetmeyin ve şimdi nakış haçı. Zanaatkarların iğnelerinden güzel ve kolay gerçek şaheserler! Ve bu, mutlaka okumak için uzun bir zaman değildir. Kendi benzersiz deseninizi oluşturmak için hazır tuval (keten), iplik (mulina) ve iğneler satın almak yeterlidir. Buna ek olarak, yeni başlayanlar için, gelecekteki imaj planının da eklendiği, gerekli olanların hepsiyle birlikte hazır takımlar var. Nakıü yapmak için ihtiyaç duyduğunuz, zaten uygun renkteki hücreleri işaretledi. Küçük ve basit çiçeklerden büyük ve karmaşık manzaralara kadar bu tür setlerin seçimi çok çeşitlidir. Sadece büyüleyici bu tür dikiş işine karar vermek ve denemek için kalıyor.

Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 2019

Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 2019

Related news

 • ÖRGÜDE ÇİÇEK DESENİ YAPILIŞI VİDEOLU AÇIKLAMALI
 • Banka dışı kredi kuruluşları
 • Sıralı Yarım Ay Modeli Tığ Oyası Yapılışı Türkçe Videolu
 • Bir Fotoğrafçının Eğlencesi Oyun Sektörüne Yön Veriyor: Battle Royale Modu Nasıl Doğdu
 • MAKROME EN BASİT BONCUKLU BİLEKLİK ÇALIŞMASI

 • Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 49

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze


  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 59

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 45

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 1

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 17

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 36

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 52

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 8

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 21

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 70

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 60

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 21

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 8

  Çapraz dikiş nakışı tarihi - antik dönemden günümüze 86