Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 2019

Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 2019
16.07.2019

Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 48

Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm

Büyüme faktörüne etki eden hormonantimulylerov bir hormon. Kadınlarda norm, 1.0-2.5 ng / mg seviyesindedir. Bu hormonun gelişimi doğum anından başlar ve menopoz başlangıcına kadar devam eder. Hormon düzeyi, üreme döneminin ortasına kadar artar ve menopoz başlangıcı ile neredeyse sıfıra iner. Adet döngüsü sırasında, bu gösterge neredeyse değişmez. Döngünün üçüncü gününde hormon testini yapmak en iyisidir.

Antimulylerov hormonu, kadınlarda norm

Antimueller hormon seviyesini neden belirler?

AMG düşüş oranını etkilerilkel havuzu, istirahat foliküler çıkışı ve mayoz oranını belirler. Bu hormon folikül ve vazgeçilmez, hem de sadece büyüme fazına dahil edilir yumurtalık bileşenleri hakkında bilgi sağlar tarafından salgılanır. Aştı Anti Müllerian hormon (2.5 ng / mg normal kadın), küçük antral bileşenleri çok sayıda olduğunu gösterir ve polisistik yumurtalık sendromu gibi gösterilmektedir. Bu hormonun seviyesi düşerse, o zaman yumurtalıkların tükenmesi hakkında karar verebilir.

Hamileliği planlarken hormonlar

Embriyonun gelişimi sırasında, AMG hormonu başlar.aktif üretim. Çocuğun doğumu anından itibaren ve menopoz başlangıcından önce yumurtalıkların granüler hücreleri sentezlenir. Bu hormon gonadotropinler tarafından kontrol edilmez, adet döngüsüne bağlı değildir, sadece üreme foliküllerinin varlığını gösterir.

Antimiller hormon: kadınlarda norm aşıldı

Hormon testi

Analiz sonuçları artmışsaAMH düzeyi, o zaman bu granüler yumurtalık tümörlerinin varlığını gösterir. Buna ek olarak, bu, bir kadının vücudundaki lüteinizan hormonda kusurların varlığını gösterir. Ayrıca bu durumda, bir kadının cinsel gelişimindeki gecikme yargılanabilir.

Ancak bazı durumlarda AMG konsantrasyonu daha yüksektir.normlar bile gereklidir, çünkü bu hormonun bu miktarına sahip kadınlar, normal veya düşük AMG olanlara kıyasla suni tohumlama ile hamile kalmaya daha yatkındır. İlkinin güvenli teslimat olasılığı 2,5 kat daha yüksektir. Hormon AMG, dölleme için hazır olan yumurta sayısını gösterir. AMG düzeyi ne kadar yüksekse, sağlıklı embriyoların gebe olması daha olasıdır.

Antimulylerov hormonu: yaştaki kadınlarda norm azalır

Kadın vücudunda AMG üretimi azalıren az yaşlanma. Menopoz oluştuğunda hormon seviyeleri 0.02 ng / mg'a düşebilir. Menopoza yaklaşmanın yanı sıra, düşük bir AMG düzeyi aşırı kilo varlığına bağlı olabilir. Ayrıca, indirilmiş AMG erken ergenliğe işaret etmektedir.

Hamileliği planlarken hormonlar

Antimulylerov hormonu azaltılırsa, o zaman kaldırınUyuşturucu tedavisinin yardımı ile normlara ulaşmak imkansızdır çünkü yumurtanın olgunlaşma sürecini belirleyen bir göstergedir. Ancak, kadın bedenindeki AMG düzeyini yapay olarak arttırdığı ortaya çıksa bile, ovülasyonu hiçbir şekilde etkilemez. AMG, üreme fonksiyonunun restorasyonunu etkilemez, sadece kadınların cinsel gelişim sürecini gözlemlemeye yardımcı olur.

Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 2019

Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 2019

Related news

 • Doğal Saç Bakımı
 • İlaç Nazaval. Kullanım talimatları
 • Toz Alerjisine Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi
 • Düzensiz Adet Kanamalarının Sebepleri
 • Fazilet Hanım ve Kızları replikleri

 • Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 13

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm


  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 79

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 30

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 19

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 31

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 47

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 12

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 68

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 34

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 34

  Antimiller hormon: gebelik planlaması için kadınlarda norm 22