Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 2019

Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 2019
21.09.2019

Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 83

Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik

Ansel Adams bilinen bir isimtüm dünyada sanat fotoğrafçılığı severler. Kaliforniya fotoğrafçı, yüzyılın hemen hemen aynı yaş, 1902 doğumlu ve uzun ömürlü zengin yaratıcılık yaşadı Adams gözünü çeken filmin her şey üzerine basılır.

Çağdaşlar portreleri ve grandiosemimari yapılar, endüstriyel Amerika'nın donmuş şehir manzaraları ve tabii ki vahşi hayat. Ansel Adams adının tarihine girmesine izin verilen, neredeyse her zaman siyah-beyaz yapılan manzara fotoğraflarıdır.

 Ansel Adams

Sanatçının biyografisi20. yüzyılın başlarında, o oldukça zengin bir aile doğdu California, bir varisin görünüm umudu verdi. Ebeveynler, ruhun oğlu chayali fazla büyük dedesi Ansel ile başladı, ancak dünya için sevgi ve yerli doğa ile, mütevazı onu kaldırdı varisleri kereste iş.

Erken yıllar

Geç ve sevgili bir çocuk olmak, gelecekteki dehafotoğraflar, spor başarılarından aciz kaldıkları ve nadiren okula devam eden, neredeyse arkadaşlık yapan, yalnızlıklarını tercih eden morbid oldu. 4 yaşında, burnunu kırdı ve yüzünün utangaç hissetmeye başladı, daha utangaç oldu. Küçük Ansel'in yaşamına ve disleksi nedeniyle iyi okuma ve yazma öğrenememe konusunda yardımcı olmadı.

Sonunda, baba ve anne karar verdiOnu evde öğretmek ve tüm hayatını etkileyen okuldan uzaklaşmak, Amerika'nın görkemli doğasıyla ayrılmaz bir biçimde bağlantılı. Babası çocuklarla uzun yürüyüşler geçirdi, ona hayvanlara, böceklere ve bitkilere olan sevgisini aşıladı.

Meslekte ilk adımlar

Çocuk 14 yaşındayken, aile aldıYosemite Ulusal Parkı. Bir yürüyüş için babasının bağışladığı bir fotoğraf makinesini aldı ve daha sonra ciddi çekimler yapmak, sergileri ziyaret etmek, dergiler yazmak ve bir fotoğraf severler kulübüne katılmak için büyük ilgi görmeye başladı. Bu an, bir fotoğrafçı olarak hayatının başlangıcı sayılabilir. Doğanın cazibesi Ansel'i çok etkiledi, her yıl tüm hayatı boyunca bir fotoğraf makinesi ve bir tripodla parka daha çok yeni fotoğraf çektirdi.

Çoğunluktan bir yıl önce, Ansel Adams olduÇalışmaları doğal anıtları korumak ve çevreyi korumak için savaşmak olan Sierra Kulübü üyesi. Kulüp yıllarca onun evi olacak. Duvarları içinde benzer düşünen insanlar bulacak ve gelecekteki eşi Virginia ile tanışacak, Sierra Nevada dağlarının fethine katılacak ve daha sonra yönetmenin kendisi olacak.

Ansel Adams: Fotoğraflar

Yaratıcı atma ve ilk başarılar

Olgunlaşan genç erkeğin yaratıcı doğası olamazdı.Bir şeyi durdurmak için kısa bir süre sonra müziği okumaya, piyano çalmayı ve pek çok sanatçıyla tanışmayı öğrenmeye başladı. Yeni hobisine rağmen Ansel fotoğrafçılığı unutmadı: Soğuk mevsimde kendini tamamen müziğe bıraktı ve üç yaz ayını fotografik yürüyüşlerde geçirdi. Çalışmaları yayınlanmaya başladı, ancak bir müzisyenin kariyeri Ansel'i terk etmedi.

25 yaşında, Ansel Adams ilkini yarattıSağdan gururlu ve haklı bir başarı kazanan portföy. 4,000 dolar olarak tahmin edildi. İşadamları, zengin insanlar ve ünlüler resimlerinin düzenli müşterileri haline gelmiştir. Bir fotoğrafçı olarak gelişti, çeşitli sanatsal stillerle denedi, gerçekçiliğe yerleşti, bu da eserlerinin ayırt edici özelliği oldu.

Evlendikten sonra, eşi ile birlikte Ansel yarattıDünyanın en ünlüsü olacak olan babasının galerisinin stüdyosu. Ardından artık harika bir müzisyen olmayacağını fark etti ve kendini tamamen fotoğrafa çekti, objektifin ardında daha fazla zaman geçirdi ve yakında ilk sergiyi gerçekleştirdi.

Ansel Adams: Biyografi

Doğa savunucusu ve usta fotoğrafçılık

Hayatının dörtte üçü Ansel Adams'a adanmıştıfotoğraflar. 40 yaşında bile değil, tanınmış ve seçkin meslektaşlarına saygı duymaya başladı ve aynı zamanda tek renkli bir resimdeki tonu nasıl üreteceği konusunda konuştuğu ünlü “Zonal teorisi” ni yarattı. Teori, ismini kalıcı olarak ele geçirdi: bugün profesyonel fotoğrafçılar, pozlamayı hesaplamak için kullanıyorlar.

Danışman "Polariod" ve "Hasselband", yazarTüm Ansel Adams - fotoğrafçılık üzerine düzine kitap, Amerika Bilimler Akademisi üyesi, birisi onuruna seçildi fotoğraf ve dergi "Apertura" çift burs Guggenheim Vakfı, Sierra Nevada dağlarından biri sanatının Birleşik Devletleri Bölümü'nde ilk kurdu.

On binden fazla yaratılan ustanın tırnaklarıKusursuz bir teknikle ve unutulmaz kompozisyonla karakterize edilen fotoğraflar, kendini doğanın yaratıcılığına ve hizmetine adamış bu olağanüstü adamın ne olduğunu anlamaya yardımcı oluyor.

Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 2019

Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 2019

Related news

 • Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan
 • Çocuğunuz hem öksürüyor hem de burnu akıyorsa
 • Suriye topçu birlikleri, Lazkiye’deki militanların mevzilerini vurdu
 • Anason Çayının Faydaları Nelerdir
 • Nasıl iblis olacağımı bilmem gerekiyor mu

 • Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 67

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik


  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 94

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 9

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 17

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 68

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 38

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 66

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 15

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 57

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 6

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 21

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 86

  Ansel Adams: Dondurulmuş Güzellik 65