Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 2019

Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 2019

Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 29 11.02.2019, 23:06

Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım

En popüler dekoratif çalılardan birihala ortanca kalır. Bahçıvanların aşkı, büyük ölçüde şaşırtıcı derecede gür çiçekli, büyük yapraklar (30 cm'ye kadar) ve bakımdaki göreceli iddiasızlıktan kaynaklanır. Çoğu tür, ılık bir iklimi tercih eder; bu da, örneğin orta kuşağında veya Urallarda çalıların büyümesini zorlaştırır. Bununla birlikte, Anabel-Hydrangea çeşidi yeterince donmaya karşı dayanıklıdır. Onun ekimi çok sorun yaratmaz.

Anabel ortanca.

Çeşit tanımı

Diğer çeşitleri ile karşılaştırıldığında veÇeşitleri, sonra Anabel, belki de küresel şeklin en yayılan çalı vardır. Kaçışlar, ihtişamın izlenimini yaratan çok şey oluşturuyor. Yükseklik doğal koşullara bağlı olarak değişir ve 1-1.5 m'ye kadar genişliğe ve 3 m'ye kadar genişliğe ulaşabilir, Çiçekler ortanca küçüktür, çapı sadece 2 cm'dir. Ancak bütün mesele, 30 cm'ye varan büyük küre şekilli çiçek salkımlarında toplanmasıdır. Çiçeklenme Haziran ortasında veya sonunda başlar ve eylül ayına kadar sürer. Anabel ortanca-uzun-karaciğeridir, ve bir çalı on yıldan uzun bir süredir sizi memnun edebilir, ki bu da tartışmasız bir artıdır.

Ortanca bir dendritik Anabel.

Bu çeşitlilik açısından çok evrenselpeyzaj tasarımı Ormanlar için bir yer herhangi bir sitede bulunabilir. Kozalaklar, süsen, güller ile mükemmel birleşim. İstenirse, yıldan yıla güzel kokulu beyaz çiçeklerle kaplı gerçek bir duvar bile yapabilirsiniz.

Bu çeşitliliğin başka bir çeşidi vardır -ortanca Pembe Anabel. Sadece çiçeklerin pembe tonlarında değil, aynı zamanda rüzgar sürgünlerine karşı daha güçlü ve daha dirençli, donma direncini arttırır. Bakım, beyaz çiçekleri ile Ortanca Anabel için aynıdır.

Ortanca Pembe Anabel.

Dikim için bir yer nasıl seçilir?

Yeni başlayanlar için, ortanca dikimi dikkat edilmelidirAnabel veya diğer çeşitler ilkbaharda (Mayıs'ta) veya sonbaharda (eylül ayında) yapılmalı, ilk seçenek tercih edilir. Fidanlar özel mağazalarda satın alır, kök sistemine dikkat edin. Dikim zamanlarında Hortensia tomurcukları olabilir, ama çiçek olmamalıdır. En uygun fidan yaşı 2-3 yıldır.

Korunak için bir yer seçinGüneşin doğrudan ışınlarının günde sadece birkaç saat olduğu penumbrada taslaklar. Yakınlarda nemi alacakları için çok büyük ağaçlar olmamalıdır.

Hortensia ağacına benzeyen Anabel, topraklar için çok talepkar değildir, ancak hala asidik ve iyi su geçirgenliği ile süzülür.

Bir iniş sitesinin hazırlanması

Dikim yeri seçildikten sonra gereklibir delik aç. Boyut, fide, yaklaşık 50 x 50 cm ve aynı derinliğe bağlıdır. Ortanca bir yüzey kök sistemine sahiptir. Bir grup iniş yaparsanız, fideler arasındaki mesafe yaklaşık iki metredir.

Bitmiş çukura birkaç kuyu dökülmesi tavsiye edilirsu kovaları (4-5) ve gece boyunca bırakılarak emilir. Dibine kadar, küçük bir drenaj tabakası doldurulur ve daha sonra besin toprağı (yaprak toprağı, turba, humus ve eşit miktarlarda kum) hazırlanır. Hiçbir durumda kireç ve odun külü eklemeyin, ortanca treelike Anabel bundan hoşlanmaz.

İyi ıslatılmış bir toprakta, fide veKök boynunun toprağın seviyesinde olduğu şekilde serpin. Yeryüzü yoğun bir şekilde paketlenmeli ve tekrar sulanmalıdır. Buranın hemen ardından yakın bir yere taşınması gerekiyor. Torf, talaş, kozalaklı iğne veya lapnik ve ayrıca yeşillik kullanın. Çimen varsa, o zaman çim biçme, çim biçme sonra yeterli miktarlarda uygulayabilirsiniz. Malçlama ortanca kökleri aşırı ısınmaya karşı korur ve yabani otların büyümesini sınırlar, bunun yanında organikler, bitki için çok yararlı olan toprağı çürütür ve asitlendirir.

Ortanca Anabel: bakım.

Ortanca Anabel: bakım

Çalı yeterince hızlı büyür. Ortanca bakımı, toprağın zamanında sulanması, gevşetilmesi ve parçalanması, budamadır.

Bitki çok higruzlu, o değilYeterli su, hafifçe solmuş yaprakları ifade edecek. Sulama için en iyi seçenek her çalı 3-4 kovalar için haftada 1-2 kez. Bir damla sulama sistemi gibi kademeli ve yavaş olması arzu edilir. Toprak örtülürse, sulama sıklığı 10 günde bire düşebilir. Bunu, baharda ve çember boyunca toprağı hafifçe gevşetmeyi unutmadan, yaz aylarında birkaç kez yapmak en iyisidir.

En iyi giyinmeyi seven Anabel - ortancauzun ve bol çiçekli bir çiçek için ihtiyaç duyarlar. İlk kez gübreler ekimden sonra ilkbaharda tanıtılıyor. Bir metrekare için aşağıdaki gübreleme bileşimi önerilir:

 • 40 g süperfosfat;
 • 20 g üre;
 • 30 g potasyum sülfat.

Hazır komplex gübreleri kullanabilirsiniz.Örneğin "Kemira-çiçekler", kesinlikle talimatları takip ederken. Ortanca anabel tomurcukları toplarken, ikinci üst pansuman (50 g süperfosfat ve 30 g potasyum sülfat) gerçekleştirilir. Buna ek olarak, yaz mevsiminde 2-3 kez zayıf (açık pembe) bir potasyum permanganat çözeltisi ile sulanması önerilir.

Anabel - ortancaya oldukça dayanıklıçeşitli hastalıklar, ancak bazen bir örümcek akarı, tüylü küf, yaprak veya yaprak bitlerinin klorozu tarafından zarar görebilir. Tüm olgular özel ilaçlar ile tedavi gerektirir.

Dikim ortancaları Anabel.

Ortanca çalı oluşumu

Budama sadece beş yaşından büyük çalılara tabidir.Yıllar, bu zamana kadar onlara dokunmanıza gerek yok. En iyi zaman erken ilkbahar. Yetişkin sürgünler 10-20 cm'ye kesilir ve yıllıklar, uzunluğun 1 / 3'ü kadar kısaltılabilir. Çıkarma, bozuk, eski ve genellikle büyüyen dallara tabidir. Zayıf burçları kesmeyin, çünkü yay aktif özsu akışıdır ve hastalıklı bir bitki ölebilir.

Hydrangeas'ın Üremesi

Hortensia Anabel çok başarılı bir şekilde yeniden üretiyorVejetatif yöntem - kesimler ve katmanlar. İlk durumda, genç sürgünler kullanılır. Ortanca çiçeklenme sırasında 10-15 cm uzunluğundaki çelikler kesilmelidir. Sonra hafifçe kurulayın, "Kornevin" ile tedavi edin ve hafif verimli bir toprakta kök. Rootlets kesimler oluşturmak için yüksek nem ve 20-25 derece bir sıcaklık gerekir. İkinci durumda, sonbaharda güçlü ve sağlıklı bir atış başlatılıyor. Zaten önümüzdeki baharda kökleri verecek ve ayrı bir çalı oluşturacak.

Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 2019

Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 2019

Related news

 • Çalışma izni için örnek başvuru: bir belgeyi hazırlamak için temel kurallar
 • FİRKETE VE TIĞLA ÖRÜLEN ATKI MODELİ
 • Hadise,Serengil ve Semercioğlundan tazminat isted
 • Düğünlerde müsabakalar komik: daha ince davranış noktaları ve senaryolar
 • Saçınızın Bakımını Kendiniz Yapabilirsiniz
 • Boyfriend Jeans Kot Pantolon Kombinleri

 • Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 24

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım


  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 26

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 94

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 74

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 22

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 40

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 73

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 55

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 73

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 61

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 96

  Anabel - tüm bahçeler için ortanca. Anabel ortanca dikim ve onun için bakım 45