Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarketAliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket
Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

"Aliexpress" ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir? AliExpress - çevrimiçi hipermarket

Her gün, daha fazla popülerlik arasındaDünyanın her yerinden online alıcılar, AliExpress işlem platformunu kazanıyor. "Aliexpress" için alışveriş uzun bir süredir hoş bir gelenek olmuştur. Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü burada bazen az para için kaliteli bir ürün sunulmaktadır. Ancak, her şeyden çok deneyimli alıcılar ve fazla bir şey bilmiyorlar. Bu yazıda, "Aliexpress" deki geri bildirimi nasıl değiştireceğiniz, malların alınmadığı durumlarda paranızı nasıl geri alacağınız ve bu çevrimiçi hipermarkette alışveriş yapmanın diğer önemli nüanslarını nasıl ele alacağınız anlatılacaktır.

aliexpress ile ilgili yorumları nasıl değiştirebilirim?

AliExpress İnternet Hipermarket

AliExpress - en büyük ÇinÜrünlerin büyük bir seçim ile online hipermarket. "Aliexpress", abartmadan, her şeyden satın alabileceğiniz bir çevrimiçi mağazadır: büyük ekipmanlardan ve iç çamaşırları, çocuk oyuncakları, kozmetik ürünleri ve daha birçokları ile son. Bu elektronik platform, dış pazara yöneliktir, eBay ile bazı benzerliklere sahiptir, ancak aksine, kullanılmayan yeni ürünler satmaktadır. Bu mağazanın tam ölçeğini değerlendirmek için, sıradan bir Çin mağazasını hayal edin ve ürün yelpazesini yüz binlerce ile çarpın, sonuçta çok sayıda küçük dükkan "Aliexpress" de işlem görüyor.

"Aliexpress", kendi avantajlarına ve dezavantajlarına sahip bir çevrimiçi mağazadır.

AliExpress'in Avantajları

 • Geniş ürün yelpazesi.
 • Ürünü daha karlı bir fiyata bulabilirsiniz, çünkü aynı ürün birkaç farklı satıcı tarafından satılabilir.
 • "Aliexpress" deki sık indirimler.
 • Sipariş vermemiş olsanız bile satıcıyla konuşup ilgilendiğiniz tüm soruları ona sorabilirsiniz.aliexpress online alışveriş
 • Alıcılar güvenilir bir şekilde korunmaktadır. Malların tam ödeme yapıldıktan sonra gönderilmesine rağmen, para doğrudan satıcıya gelmez, sistem tarafından bloke edilir ve düşük kaliteli malların alınması durumunda, belirtilen son tarihten sonra teslim edilir veya hiç mal almazsa, paranızı geri alabilirsiniz.
 • Rusça'da "AliExpress" adlı özel bir internet sitesi bulunmaktadır. Bu internet mağazasının arayüzü, Rusça konuşan kullanıcılar için uygun ve anlaşılabilir bir ağdır.
 • Sipariş için ödeme yapmanın birçok yolu vardır.

AliExpress'in dezavantajları

 • Aynı ürünleri satan satıcılar, mağazada yeni ve benzersiz bir şey arayışını zorlaştırıyor.
 • 10, 100 adet büyük lotlarda mal satışı. Toptan alımının şüphesiz faydalarına rağmen, perakende alıcılar buna ihtiyaç duymaz.
 • Çin menşeli mallar kalitelerini olumsuz olarak etkiler: işler kusurlu olabilir. Bu durumda, "Aliexpress" için bir dönüş yapmanız gerekir.
 • Uzun ücretsiz kargo (ortalama zamanRusya genelinde farklı satıcılardan ücretsiz teslimat ve bölgeye bağlı olarak 14 ila 60 gün arasında değişmektedir). Çoğu zaman, uygulamaların gösterdiği gibi, eğer mallar 40 gün içinde Rusya'ya gelmezse, gelmesi muhtemel değildir. Ama daha sonra hakkında konuşacağımız istisnalar var. Tabii ki, bu tür malların satıcısı olumsuz bir cevabı hak eder, ancak ürün hala geldiyse, "Aliexpress" deki geri bildirimi nasıl değiştireceğine dair düşünmemek için buna acele etmemek daha iyidir.

алиэкспресс Rusça dilinde

AliExpress bir ürün nasıl seçilir?

Örneğin, bir çanta almak istersiniz. Bunu yapmak için, "AliExpress." Bununla birlikte, Rusça'da, çeviri biraz hantal ve daha sık gülünç ve komik olacak, ama korkutucu değil, asıl önemli olan şeyin açık olmasıdır. Bu site şu adreste bulunur: http://www.aliexpress.com/.

Sonra "bakıyorum" satırında "çanta" girin, böyleceBu kategorideki ürünlerin çoğunu bulacaksınız. Ayrıca, soldaki navigasyonu kullanabilirsiniz, uygun bölümü seçin. Sitenin İngilizce sürümünü kullanırsanız, İngilizce "çanta" (çanta) kelimesini aramak daha iyidir.

Genel olarak, sitede gezinti uygun ve anlaşılabilir,Navigasyon çoğu standart çevrimiçi mağazalardan ilkesi üzerine inşa örneğin istenilen uzunluk, renk, stil, vb elbiseyi almak kategorisi "Kadınlar için giyim" seçin, ardından açılan listeden - elbise istenen türü, o zaman ayrıca boyutu, desen, stil, uzunluk, silah tipi, kesme, renk, kumaş seçebilirsiniz seçilen yönetim kurulu ile sayfaya yönlendirileceksiniz ve diğer parametreler.

Eğer özel bir şey istiyorsan, daha iyiBu arama filtrelerini kullanın, böylece zamandan tasarruf edersiniz ve gereksiz şeyler bir demet satın almazsınız. Gerçi, belki de, ve gerekli, "Aliexpress" ile mallar çok popüler. Ancak bazen sitenin arama kutusuna tamamen özel olmayan bir bulanık sorgu yazabilirsiniz, örneğin "elbise" (alıcının henüz istediği belirli elbiseyi henüz belirlememiş olması durumunda bu durum söz konusudur). "Malning" bölümünde sunulan "Aliexpress" de günlük indirimler, önceden bilinmeyen alımlar yapmak için sizi çok fazla zorlamamak için vicdan azabı getirecektir.

aliexpress satın almak

Aliexpress teslimat çeşitleri

Ücretsiz Kargo

Ücretsiz kargo en iyisidirSipariş edilen malların fiyatının sizin için küçük olması ve siz beklemeye hazır olmanız durumunda seçeneği. Sitede ücretsiz gönderim türü sayısı sürekli artmaktadır. Her bir ürün için, her bir satıcı, sipariş kayıt sayfasında bulabileceğiniz ve tercih edileni seçebileceğiniz teslimat seçeneklerinin bir listesini sunar.

Ücretsiz gönderim en popüler türü Çin Post Air Mail ile ulaşımdır. Şartları 22-60 gün içinde dalgalanma gösterir.

Posta hizmetlerinin kullanımına ek olarak, Çincesatıcılar genellikle satıcı firma yöntemini (satıcılar nakliye yöntemi) kullanarak lojistik firmalarının yardımına başvurmaktadırlar. Bazen bu tür hizmetler malları postadan daha hızlı, ancak daha sık - daha doğrusu teslim eder. İstatistiğe göre, bu yöntemlere gönderilen mallar, hava postaları ile gönderilen mallardan daha sık ulaşmamaktadır.

Ücretli teslimat

Ücretsiz ek olarak, herhangi bir mal satın alırkenÜcretli bir teslimat yöntemi seçebilirsiniz. Çok kısa sürede hassas bir şekilde teslim edilmesi gereken çok pahalı veya kırılgan bir ürün sipariş etmeniz durumunda kullanmak uygundur. Ucuz şeyler için, ödenmiş teslimatı kullanmak kârlı değildir, çünkü teslimatın fiyatı birkaç kez en çok sipariş edilen şeyin fiyatını aşabilir.

Ücretli ve büyük boyutlu şeyler teslimÖrneğin, mobilya gibi, ancak Çin'den mobilya sipariş etmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz, çünkü bu çok pahalı. Böyle bir teslimat bedeli 100 dolardan fazla ise, fiyatı daha azsa, bir aldatmacadır. Ne posta ne de kurye hizmetleri, toplam ağırlığı 31 kg'ı aşan parselin teslimini gerçekleştiremez. Bu özel kargo hizmetleri çok.

aliexpress indirim

Mallar gelmediyse ne yapmalı?

Mallar gelmiyor, teslim edilmiyorlarzamanında. Bu gibi durumlarda, alıcıların korunması sağlanmıştır. Her bir ödenen malın sayfasında yer alan "Emirlerim" sekmesinde, satıcının malların teslimi için tahsis ettiği sürenin geri sayımı olduğu gerçeğinden oluşur. Kurallara göre, mallar belirtilen zamanda varmalıdır. Bu gerçekleşmezse, bir anlaşmazlık açın. Bir anlaşmazlığı açtıktan sonra, teslimat süresini uzatmak, malların değerinin tam veya kısmi geri dönüşünü, vb.

Ana kuralı hatırla: Satıcı sorsa bile, malların elinize geçmesini onaylayın. Hiçbir dürüst satıcı, malların önceden gelişini onaylamanızı istemez, eğer bu olursa, bu tür talepleri dikkate almayın. Ayrıca, mallar hiç gelmediyse, satıcı hakkında öfkeli bir cevap bırakabilirsiniz. Ama ya mallar geç kaldıysa, ama geldiler mi ya da satıcıyla çatışmaya yerleştiler? Sonra soru "Aliexpress" de geri bildirimin nasıl değiştirileceği ile ilgili olarak ortaya çıkıyor.

aliexpress ürünleri

Her şeyden önce, sadece bunu yapmanız gerekirSatıcı suçu tamamen kurtardıysa ve sizden böyle bir şey istemediği için değil: başkalarının da onunla nasıl başa çıkacağını bilmesini sağlayın! Buna ek olarak, karşı durum mümkün olduğunda: düzeltme daha önce teslim edilen olumlu bir geri bildirim gerektirir.

"Aliexpress" ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir?

Yorumları koymak için acele etmemesi tavsiye edilirmallar için satıcılar, çünkü malların alındığını onayladıktan sonra 30 gün içinde bir cevap bırakabilirsiniz, ve sadece bir kez değiştirebilirsiniz! Bunu yapmak için geri bildirim yöneticisi sekmesine gidin - Geri Bildirimi Yönetin -> Etkin Geri Bildirim, istediğiniz ürünü seçin ve "Kötüye Kullanımı Bildir" seçeneğini tıklayın.

aliexpress'e dön

Dikkatli olun ve "Aliexpress" üzerinden satın alma size sadece neşe getirecek.

Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarketAliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

Related news

 • Perdelerinizi Beyazlatmak mı İstiyorsunuz
 • Burun ve Göz Çevresinde Kuruluğu Önleme Yolları
 • 10 Haziran 2019 Perşembe
 • En iyi aktörler-savaşçılar: fotoğraflar ve roller
 • Berke: Caner beni arabadan atmaya kalktı

 • Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket


  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket

  Aliexpress ile ilgili yorumlar nasıl değiştirilir AliExpress - çevrimiçi hipermarket