Algılama ve algılama 2019

Algılama ve algılama 2019 Algılama ve algılama

Algılama ve algılama

Dünyamızda çok büyük bir miktar varuyaranlar. Buna karşılık, farklı duygulardan sorumlu olan insan organları üzerinde hareket ederler. Genel olarak, başlangıçta herhangi bir uyarı sinir dokularımızda kesin bir etkiye sahiptir. Sonuç olarak, daha sonra insan beyninin hemisferlerine iletilecek bir heyecan var. Bütün bu süreçler, insanların sesler, sıcaklık ve dokunuş hissetmeye başlamasına ve daha fazlasına neden olmaktadır. Yani, hissin, uyaranın ve duyu organının etkileşiminin bir sonucu olarak ortaya çıkan en basit psikolojik tip süreç olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak, duyum, her şeyden önce, çevredeki dünyanın bilgisi için temelin insanın yarattığı temel malzeme.

Sansasyon ve algı arasında ayrım yapmak zordur. Algıdan söz edersek, o zaman bu sözcükler psikolojik bir süreç demektir; bu da, her insanın etrafında olup bittiğini anlaması sayesinde yeterlidir. Bu, sadece ilk davada olduğu gibi, duyularının çalışması temelinde yapılabilir.

Duyu algıdan farklı olarak? Bu farkın bir dereceye kadar yapay ya da uzmanların söylediği gibi mantıksal olduğunu söylemeye değer. Algılamamızın öncelikli olarak yalnızca sansasyonlara bağlı olduğunu düşünmeyin. Bu doğru değil. Bu durumda, sözde algılamayı iki kısma ayırmaya çalışmak mümkün olur: kendini algılama ve hissetme. Bununla birlikte, bu yapılması imkansızdır, çünkü bütün bu süreçler çok karmaşıktır. Belli bir kişinin tüm psikolojisini insan gelişiminin tam aşamasında, yani bu sürecin aşamasında yansıtırlar.

Bir kişi "hissetmek" ya da "hissetmek"ton, renk, ağrı. Bununla birlikte, neredeyse her zaman, örneğin belirli bir mavi veya yeşil nesne algılıyor, algılıyor veya hatta gerçek acıyı hissediyor. Aynı zamanda, belirli bir şeyin tek bir mülkiyetinin insanları tek başına etkilemediği söylenmelidir. Bu nedenle bu, sansasyonlar değil, söylenen bir şeyin algısı ile ilgilidir.

Herhangi bir algılamanın önkoşullarından söz edersek,o zaman yukarıda da belirtildiği gibi dürtüler veya örneğin tahriş edici maddeler. Bir şekilde duyularımız üzerinde hareket ediyorlar. Buna ek olarak, bu organlar, bu gibi dürtüleri yalnızca cisimle doğrudan temas halinde değil aynı zamanda da uzakta algılarlar. Bu nedenle, tahriş edicileri uzaktaki veya temas eden parçalara bölmek yaygındır. Algılama ve algılama, bir kişinin durumuna göre değişir. Örneğin hipnoz altında insanlar daha az ağrı hissederler, konuşmaları, kelimeleri algılarlar, dokunmaya ve benzerlerine tepki göstermezler. Bu durumda, bir kişi ilham alabilir. Sonra duyularının etkinliği radikal bir şekilde değişir. Hipnotizma, taklidiyle cildi delme, enjeksiyonlar, ağrı jestleri gibi tepki vermez. Böylece herkes hipnoz altında hissediyor, ancak örneğin jestlerde bu hisleri göstermiyor.

Bazen insanlar algılarında bir değişiklik olur. Uzmanlar bu devlete illüzyon diyoruz. Bu, sıklıkla bazı stresli durumlarda, vücutta ciddi stres yaşandığı zaman ortaya çıkar. Muhtemelen herkes biliyor ki, cenaze töreni boyunca ölen kişinin evinde bulunan aynaları yoğun bir kanvasla kapamak alışagelindir. Bununla birlikte, bunun neden gerçekten yapıldığından şüphe eden kimse var. Mesele insanın içinde yalnızca ölenleri değil aynı zamanda şeytanı, şeytanı da görebildiğidir. Bu, çoğunlukla endişe ve kendi kendine öneri ile oluşan bir illüzyon türüdür. Örneğin, ayna görüntüsünü bir video kasetten kaldırmak için sonuçta herhangi bir değişiklik olmaz. Bu nedenle, görüntülendiği zaman nesnenin çarpıtılmadığından bahsedilmesinin nedeni budur. Bununla birlikte, doğrudan insan zihninde bozulmuştur.

Yukarıda belirtildiği gibi, duyum ve algı- Bu aynı şey değil. Ancak, bu kavramları ayırt etmek imkansızdır. Herkes, duyum ve algının ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinebilir. Psikoloji ve psikoloji uzun zamandır bu tür sorunlarla uğraşıyor.

Algılama ve algılama 2019

Algılama ve algılama 2019

Related news

 • Bronşit tedavisi nedir Faydalı bilgiler
 • Acukalı çörek malzemeleri ile Etiketlenen Konular
 • Siteyi nasıl adlandıracağını bilmeyenler için ipuçları
 • Bilgisayarda çalışırken boğaz gözleri
 • Peynirli Ev Poğaçası Tarifi Videosu

 • Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama


  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama

  Algılama ve algılama