Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne 2019

Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne 2019
Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne


Ajda Pekkan kaç yaşında? Gençlik sırrı ne?

Sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu iddialı fotoğrafın ardından gündeme bomba gibi düşen Süper star Ajda Pekkan İngiliz basınına da konu oldu. Peki, Ajda Pekkan kaç yaşında? Ajda Pekkan'ın gençlik sırrı ne?

Ajda Pekkan geçtiğimiz sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla medyanın gündemine oturmuştu. Dün ise, İngiliz basınında yer buldu. "Kaç yaşında?" başlığıyla habere konu olan Ajda Pekkan'ın yaşında rağmen sahip olduğu genç görüntüsüne dikkat çekildi. Ajda Pekkan kimdir? Yılların starı Ajda Pekkan kaç yaşında? İşte, kendi ifadeleriyle Ajda Pekkan'ın gençlik sırları...

Ajda Pekkan İngiliz basınında: "Kaç yaşında?"

Sosyal medya platformu olan İnstagram hesabından paylaşmış olduğu fotoğrafı ile hayranlarının ilgisini toplayan Süperstar, İngiliz basınına da konu oldu. İngiliz gazetesi Daily Mail, Ajda Pekkan’ın genç görüntüsüne övgüler yağdırarak “Kaç yaşında?” başlığını kullandı. Yayınlanan haberde Ajda Pekkan’ın 71 yaşında olmasına rağmen çok daha genç görüntüsü ile görenleri hayran bıraktığına ve çocuk istediğine yer verildi.

ajda pekkan ingiliz basını

Bu habere göre Süperstar gençlik sırrını bu sözler ile anlattı;"Ne yediğime her zaman dikkat ederim. Yemek şeçimi yapmıyorum. Kebap ve balık yemeyi çok seviyorum. Yürüyüş yapıyorum ve bol su içiyorum. Susuz bir yaşam düşünemiyorum. Güne, tarçın-limon-bal karışımı eklenmiş bir bardak su içerek başlıyorum. Hiçbir zaman güzel bir kadın figürü olmak istemedim, fakat vücudumu korumaya hep önem verdim. Genlerin ve düzenli spor yapmanın formda kalmak için çok önemli olduğunu düşünüyorum."

ajda pekkan

Ajda Pekkan kimdir?

Tam adı Ayşe Ajda Pekkan olan sanatçı, 12 Şubat 1946'da İstanbul'da dünyaya geldi. Babası Rıdvan Pekkan deniz binbaşısı, annesi Nevin Dobruca ev hanımıydı. Babasının görevi dolayısıyla çocukluğu Gölcük'te, Amerikan askerlerinin ailelerinin arasında geçti. Modern bir ortamda ancak ailevi sorunlar arasında geçirilen çocukluk, Ajda Pekkan'ın gençliğini etkileyen önemli bir dönem oldu.

ajda pekkan gençliği

Şarkıcı olmak için büyük heves taşıyan Çamlıca Kız Lisesi öğrencisi Ajda Pekkan, kardeşi Semiramis'in de desteğiyle 1962 yılında dönemin en popüler gece klubü Çatı'nın sahibi olan İlham Gencer'e ulaştı. İlk olarak seslendirdiği Mina'nın "Il Cielo In Una Stanza" şarkısıyla kendini kabul ettirdiği Çatı gece klubünde Los Çatikos topluluğu eşliğinde bir müddet sahne çalışması yaptı. 1963 yılında bir aile dostlarının teşvikiyle Ses dergisinin, sinemaya yeni yüzler kazandırmak amacıyla açtığı kapak yıldızı yarışmasına katıldı. Ediz Hun'un erkekler dalında birinci, Hülya Koçyiğit'in bayanlar dalında ikinci olduğu yarışmada, birinci seçilen Ajda Pekkan'ın profesyonel kariyeri böylece başlamış oldu.

ajda pekkan

Yeşilçam’ın gözde sanatçılarından biri olan Ajda Pekkan, beyaz perdeden gelen teklifleri değerlendirmeye başladı ve 1963 yılında “Adanalı Tayfur” ile ilk kez çıktığı kamera karşısında, 1967 yılındaki son filmi olan “Harun Reşit‘in Gözdesi“ne kadar baş rollerini Ayhan Işık, Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit gibi sanatçılarla paylaştığı 47 film çevirdi. Ses kabiliyeti rol aldığı filmlerdeki yapımcıların da dikkatinden kaçmadı ve pek çok filminde şarkıcı rolü üstlendi ve çeşitli şarkılar seslendirdi. İlk filmi “Adanalı Tayfur”da seslendirdiği “Göz Göz Değdi Bana” şarkısı, arka yüzünde Öztürk Serengil‘in seslendirdiği “Abidik Gubidik” şarkısıyla birlikte 45’lik plak olarak yayınlandı. Sinemaya başlamadan önce tanışıp şarkıcılık yapabilmesi için yardım istediği ve kabiliyetine ikna ettiği Fecri Ebcioğlu, sinema yıllarında da Ajda Pekkan’la irtibatını hiç koparmadı ve 1965 yılında kendine ait ilk plağı olan “Her Yerde Kar Var / 17 Yaşında” piyasaya sürüldü. Böylece şarkıcı kariyerine de imza atmış olmuştur.

ajda pekkan semiramis pekkan

Ajda Pekkan, 2 evlilik yapmıştır. 1.evliliği, 27 yaşındayken, 17 Kasım 1973 tarihinde 19 yaşındaki Coşkun Sapmaz ile olmuştur. Bu evlilik 6 gün sürdü. 2.evliliği, 1984 yılında İş adamı Ali Bars’la olmuş bu da 6 yıl sürmüştür ve 1989 yılının sonunda evliliği sona erdi.

Süper Star Ajda Pekkan'ın uzun yıllara dayanan estetik serüveni;

-3 kez burnunu yaptırdı.

-6 kez dudaklarına silikon enjekte ettirdi.

-Diz kapaklarını gerdirdi.

-2 kez karın bölgesini gerdirdi.

-4 kez yüzünü gerdirdi.

-Kaşlarını çektirdi.

-Göz kapaklarını kaldırttı.

-Göğüslerini dikleştirdi.

-2 kez kollarının alt bölgesindeki yağları aldırdı.

-Süperstar ayrıca 6 ayda bir yüzüne botoks enjekte ettiriyor.

Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne 2019

Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne 2019

Related news Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı neAjda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne


Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne


Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne


Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne


Ajda Pekkan kaç yaşında Gençlik sırrı ne