Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 2019

Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 2019
24.07.2019

Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 39

Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları

Kullanılan geleneksel malzemelerden biriyaşam alanlarının iç ve dış dekorasyonları için bir ağaçtır. Sanatsal ahşap işçiliğinin birçok tekniği vardır, ancak en etkili süslemeler bir yarıklı iplik kullanıldığında elde edilir. Teknolojinin kendisi zor olmasa da, bu tür ürünlerin güzelliği ve zarafeti hayal gücünü hayrete düşürüyor.

oluklu iplik

Openwork konuları özellikleri

Openwork veya dişli ağaç oymacılığıarka planın kesilmesi veya delinmesi ile gerçekleştirilir. Bitmiş formda, desenler ve kompozisyonlar kolay ve havadar görünüyor. Openwork oyma bir yoluyla ve bir faturadır. Lümen üzerinde dişli iş parçacığı "iş" aracılığıyla. Örtülü bir desen, örneğin bir tahta bir, bir arka plan olarak hizmet veren bir tabana bağlı olduğunda bir baştan bir ipliktir.

Kesitlerin kesilmesi için kullanılır.keskiler, özel kesiciler, matkaplar veya testereler. En verimli alet elektrikli bir jig testeredir. Oluklu dişli jigsaw, çizimleri en karmaşık konfigürasyonda bile kolayca ve hızlı bir şekilde yeniden oluşturmanızı sağlar.

oluklu ahşap oyma

Iş için hazırlık

Yeni başlayanlar her şeyden önce verilmeliteorik kısmına dikkat. Neyse ki, bugün düzgün benzeri görüntüleri seçerek, boşlukları hazırlanması konusunda, hendek oyma, gerekli araçları, belirli bir kereste özelliklerinden söz infaz ve nasıl yararlı baskı ve videonun bir çok şey var. D.

Teknolojinin özelliklerini inceledik, yapabilirsinaraçların seçimi. yapboz bıçak ve keskin bıçak, keski, keski, matkap ve farklı kalınlık, lozhkorezy, Needle'ın, aşındırıcı barlar ve zımpara matkaplar için gerekli farklı boyutu ile bir diş seti, testere yanında.

Hazırlık çalışmalarında bir başka aşama iseoluklu ağaç oymacılığının kullanılması için desen, kompozisyon veya tür sahneleri seçimi. Eskizler bağımsız olarak yapılabilir veya özel sitelerde bulunabilir ve gerekirse daha önce küçültülerek veya küçültülerek yazıcıya basılabilir.

dişli oyma şablonlar

Farklı ağaç türlerinin özellikleri

Ne kadar iyi, hızlı ve doğruyarıklı iplik yapılacaktır, sadece oyuncunun beceri seviyesine değil, aynı zamanda tahtaya da bağlıdır. Her bir kayanın, kütük için malzeme seçerken dikkate alınması gereken kendine özgü özellikleri vardır.

 • çam. Ancak en uygun fiyatlı ve ucuz odundiş çekme için, sadece sakinlik nedeniyle uygun değildir. Gerçek şu ki sert ve yumuşak katmanlardan oluşur. Bıçak ve zımpara kağıdı "farklı şekillerde" aldıklarından, çam ürünlerinin kesilmesi ve öğütülmesi, yapılardaki farklılıklar nedeniyle gerçekleştirilmesi zordur. Ayrıca, bu odun cinsi, özellikle sığ ise, oyma işleminin dikkatini dağıtan belirgin bir dokuya sahiptir.
 • titrek kavak. Bu ahşabın dişli ipliği,Yapısının yumuşaklığı ile ilgili zorluklar. Aspen bir yağ gibi kesilmiş olmasına rağmen, araç kesme sırasında "sopa" ve kendisi crumples. Yeni başlayanlar için, bu materyalle çalışma tecrübesine sahip olmayan karterler, kesinlikle, "kariyerinizi" onunla birlikte, aslında, çam ile yapmaya değmez.
 • Huş ağacı ve ıhlamur. Bu ağaç türleri güzeldir.monokromatik yapısı, iplik oluklu da en karmaşık tasarımlarda ürünlerin gerçekleştirilmesine imkan verir, aynı zamanda gerekli sertlik ve süneklik.
 • erik. Kesit, çok güzel ve tüm işleme ahşaplarına çok uygundur. Kadın takıları gibi küçük bir desenle ürünler yaratmak harikadır.

oluklu ahşap oyma şablonlar

Oyma için tahta nereden alınır

İş için malzeme alabileceğiniz yerler,Yüksek kaliteli ve kuru odun bulmak için birçok şey var. Örneğin, el yapımı ve sanat salonları hayranları için oyma için iyi iş parçaları özel mağazalarda satılmaktadır. Buna ek olarak, yapı malzemeleri mağazalarında veya kayıt sitelerinde uygun panoları satın alabilirsiniz. Mobilya ve marangozluk üretimi için küçük bir girişim - bu farklı boyutlarda kuru ahşap kesimler gerçek bir depo. Marangozlar için, bu tür artıklar artık değer değil, bu nedenle, kural olarak, ücretsiz olarak verilir.

Başka bir seçenek - ahşap ambalaj (kutu, palet). Böyle bir ürün bir buçuk ila iki düzine boşluk üretecektir.eskiz konuları

Odun kurutma kuralları

Oluklu ve diğer tipler için unutulmamalıdır.dişler sadece iyi kurutulmuş odun kullanmalı, böylece pişmemiş bir ürün gibi, pişmanlık, çatlaklar ve çatlak gibi pişmanlık göstermemek için. Kurutma boşlukları güneşte veya ısıtma cihazlarının yanında gerçekleştirilemez. Ahşap iyi havalandırma ile sıcak bir odada keyfi kurumaya bırakılmalıdır. Her tarafa hava girişi sağlamak için tahtaları uçlara koymak, altlarındaki tahtaları koymak daha iyidir. Bu arada, birkaç seans için mikrodalgada küçük parçalar kurutabilirsiniz.

iş akışı

Ağaç oymacılığının kesilmesi, şablonlarönceden hazırlanmalı, resmin ahşap bir iş parçası üzerine çevirisi ile başlıyor. Kesilecek arka plan alanları, tarama ile seçilir. Çizim çizgilerinin yanında, belirli bir çaptaki delikleri delin, böylece testere bıçağı içeri sokulabilir.

oluklu ahşap oyma skeçler

Dahası, dosyalama konturlara yakın olarak gerçekleştirilir.çizimi. Tarak testerelerinin dar ağları, seçilen şablonlar karmaşıktır, yani küçük ayrıntılar ve dik kıvrımlar ile bir yarıklı iplik ile yapılır. Geniş kısımları düz veya düz çizgileri ile kesmek daha geniş tuvaller ile gerçekleştirilir.

Yararlı İpuçları

Büyük testereler kullanarak, dikkat edilmelidir ki,Yırtık bir kontur elde edebilirsiniz, bu yüzden küçük dişli dosyaları tercih etmek daha iyidir. Sondajın tüy matkaplarla yapılması önerilir ve ahşap preformun iki tarafından yapılmalı, ince bir matkapla bir delik açılmalıdır.

Yırtık kenarları ve ahşap sürtünmeyi önlemek için mükemmel bir yol, kalın kağıdın iş parçasının arkasına yapışmasıdır.

Düzeltmenin temizliğini sağlayan ana faktörün, aracın keskinliği olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle, maddenin bu yönüne dikkat çekmek gerekir.

Süsleme seçerken yeni başlayanlar içinBüyük detaylar ve minimum "ağır" açılarla basit görüntülere odaklanmak. Doğru seçilen desen nedeniyle, iş miktarını azaltarak güzel bir ürün elde edebilirsiniz.

Oyulmuş makalenin tamamlanması

Arka planı çıkardıktan sonra, bir finalFotoğrafın düzgün ve temiz kenarlarını elde etmek için ürünü son haline getirin. Sıyırma için orta ve küçük boyutlu dik ve eğimli keskiler kullanın. Süslemenin keskisine keskin bir bıçakla erişmek zor. Bu araçlarla, görüntünün kenarları yuvarlanır, ince bir pah kırılır veya dar filetolar seçilir.

oluklu dişli yapboz

Keskinin küçük altına yerleştirilmesi tavsiye edilir.işlemden geçirilen yüzeye göre eğilir, aşağı doğru hareket ettirilir ve hafifçe yana doğru hareket ettirilir. Bu teknik, hata ayıklama işlemini kolaylaştırır ve daha temiz bir iş parçacığı elde etmenizi sağlar.

İşleme ajur ürünler her iki tarafta işletmek yaptı. keski hatlarını kesildikten sonra kırpma kesme bar ve derileri öğütme, bir model iğne kullanılarak Emery yapılır.

Süslemenin modellenmesi kullanılan ipliğe göre yapılır - kabartmalı veya düz kabartma.

oluklu iplik

Düz kabartma dişli iplik tekniğiGenellikle böyle devam mobilya, korniş, pencere pervazları, panjurlar için dekorasyon üretimi için kullanılır ve. d. kabartma ajur oyma daha üstün bir ürün vermektedir, yüzden bir kadın takı oluşturmak için kullanılır, kapılar dolaplar için ekranlar, dolgu malzemeleri vb .. vs .. Bu arada, narin mobilya kapılar daha da etkileyici baktığınızda daha net ve parlak görünür süs kompozisyonun bir arka plan üzerinde çekme parlak kumaş arka.

Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 2019

Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 2019

Related news

 • Yumurtalı Patates Salatası Tarifi
 • Bulutların Ötesi 12. Bölüm izle
 • Kartpostal kendiniz yapın: yardım etmek için scrapbooking
 • Elbise Dolabı Nasıl Temizlenir
 • Beamng Drive: sistem gereksinimleri

 • Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 82

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları


  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 88

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 54

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 56

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 78

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 67

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 67

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 41

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 7

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 98

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 18

  Ağaç oymacılığının kesilmesi: özellikler, ahşap seçimi, yararlı ipuçları 68