1871 Alman Anayasası 2019

1871 Alman Anayasası 2019 1871 Alman Anayasası

1871 Alman Anayasası

1871 Alman Anayasası kabul edildiKurul 22 Nisan'da kuruldu ve 4 Mayıs'ta yürürlüğe girdi. 3 serbest şehir ve 22 monarşi içeren Alman İmparatorluğunun kurulmasını yasal olarak birleştirdi. En önemli güçler müttefik yetkililere devredildi, ancak devletler için belli bir özerklik kaldı. Müttefik devletlerin durumu eşitsizdi. Prusya'ya en büyük ayrıcalıklar verildi.almanya anayasası

Alman Anayasası 78 maddeden oluşan 14 fasıldan oluşuyordu. Bu, 1867 Anayasası'nın ayrı hüküm ve ilkelerine dayanılarak geliştirildi.

İmparatorluğun başı Prusya kralı oldu. Uluslararası ilişkilerde devletin çıkarlarını temsil etti, diplomasi yaptı, tam askeri güce kavuştu, silahlı kuvvetlere komuta etti, imparatorluk adına savaş ilan etme hakkı vardı, yasama uyuşmazlıklarını çözme konusunda kararlı bir sözü vardı. Buna ek olarak Şansölye (hükümet başkanı) ve yetkilileri atadı.

Yasama yetkisi parlamentoya aitti. Federal Konseyin üyeleri (üst oda) imparatorluğa ait devletlerin hükümetleri tarafından atandı.

almanya anayasası 1871Alman Anayasası, Federal Konseye yalnızcayasama gücünü değil aynı zamanda önemli miktarda yönetici olduğunu belirtti. Üst meclis başkanı, Prusya kralı olarak atanan şansölye idi. Üst evin yetki alanı bütçe ve mali konular, mevzuat, sözleşmelerin sonuçlandırılması vb. Kanunları uygulamak için Şansölye, emir çıkartabilir, departmanlara idari emir verebilir ve anayasal ve yasal kontrol hakkına sahip olabilir. Reichstag (alt grup) az gücü vardı ve Federal Konseyin kararnamesine dayanarak çözülebilir.

Alman Anayasası,3 yıldır halk tarafından doğrudan seçimler yapılarak alt meclis kurulması. Aynı zamanda, milletvekilleri faaliyetleri için herhangi bir ücret almadı. Halkın temsilcileri sayılıyordu ve geri çekilemiyorlardı. Reichstag tarafından kabul edilen yasalar mutlaka Federal Konseye onaylanacaktı.

Almanya anayasa yasasıHükümetin başkanlığı Şansölye,çeşitli bölümler için milletvekilleri olan devlet sırlarına tabiydi. Alman Anayasası hükümet için bir dizi yetkiyi birleştirdi. Bu nedenle, silahlı kuvvetler, bankacılık, iletişim, ceza hukuku, sıhhi hizmetler vb. Sorumluluğunu üstlendi. Yerel yönetimler çoğunlukla emperyal yasaların icrasına katıldılar.

Bu dönemde Almanya'nın anayasa hukuku olduimparatorluğun karşı karşıya olduğu en zor görevlerin askeri güç yardımı ile çözülmesini amaçlıyor. Temel Kanun, vatandaşların hak ve özgürlükleri hakkında bölüm içermemektedir. En kapsamlı olan bölümlerden biri, "askeri işler" e adanmıştır. Evrensel askeri görevi, orduya 7 yıl vatandaşlık, vb.

Almanya'nın birleşmesi önemli ekonomik ilerlemeye yol açtı. Ülke uzun zamandır dünyanın en gelişmiş endüstrilerinden biri haline gelmiştir.

1871 Alman Anayasası 2019

1871 Alman Anayasası 2019

Related news

 • Lölük Tığ Örgü Modeli
 • Kolay Maklube Tarifi Videosu
 • Rüyada İtiraf Ettiğini Görmek Neye Delalet Eder
 • Cilt Kızarıklığı İçin Maske
 • Limonlu Yumuşak Kek

 • 1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası


  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası

  1871 Alman Anayasası